• facebook
 • rss
 • Na sportowo z salezjanami

  łs

  dodane 02.06.2015 13:15

  Ponad 300 młodych ludzi z różnych regionów Polski rywalizowało na boiskach w Tolkmicku.

  - To zaszczyt dla Tolkmicka, że XX Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbyły się właśnie w naszym mieście - mówi Daniela Bukowska, jedna z organizatorek zawodów.

  Jak wyjaśnia na igrzyska przyjechała młodzież i opiekunowie ze Stowarzyszeń SALOS z wielu regionów naszego kraju. Swoje reprezentacje wysłały m.in. Stare Jabłonki, Suwałki, Ełk, Łódź Wodna, Kutno. Barw naszego regionu broniło oczywiście Tolkmicko.

  - Rywalizacja odbywała się w kilku dyscyplinach z podziałem na kategorie wiekowe. Chłopcy mierzyli się w zawodach piłki nożnej, zaś dziewczęta w tenisie stołowym i siatkówce - mówi Daniela Bukowska. Rozgrywki były przeprowadzone na tolkmickich obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej, Gimnazjum i na Orliku.

  Podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się w sobotę 30 maja przy Ośrodku Kultury. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki, ufundowane przez organizatorów. 

  - Mieliśmy szansę gościć u siebie wspaniałą młodzież. Bardzo dobrze rozwiniętą zarówno pod względem duchowym jak i sportowym. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i radośni - mówi ks. proboszcz parafii św. Jakuba Sławomir Szczodrowski. - Z jednej strony była to dla nas wielka radość przyjmować tych ludzi u siebie, ale myślę, że także i my byliśmy dla nich w jakiś sposób atrakcyjni.

  - Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, że nasze XX igrzyska splotły się także z innym ważnym wydarzeniem. W tym roku z racji 200. rocznicy urodzin. ks. Bosko, więc przeżywaliśmy podwójny jubileusz - dodaje.

  - Dziękujemy wszystkim organizatorom, opiekunom SALOS-ów i oczywiście młodzieży, która gościła w naszym mieście z okazji tych rozgrywek. Do zobaczenia  - podsumowała pani Daniela.

  Organizatorem XX Igrzysk było Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Tolkmicku. Swojego wsparcia udzielił również SALOS RP oraz Andrzej Lemanowicz, burmistrza Tolkmicka. Gościem honorowym był ks. Edward Pleń, kapelan sportowców polskich.

  Podajemy wyniki rozgrywek salezjańskiej młodzieży :

  Piłka nożna Kat. B chłopcy:
  I - Suwałki
  II - Tolkmicko
  III - Stare Jabłonki
  IV - Łódź Wodna

  Piłka nożna Kat. C chłopcy:
  I  - Stare Jabłonki
  II - Suwałki
  III - Tolkmicko
  IV - Ełk
  V - Ełk 2

  Tenis stołowy Kat. A dziewczęta:
  I - Kamila Nowosadko - Suwałki
  II - Oliwia Hołubowicz - Suwałki

  Tenis stołowy Kat. B dziewczęta:
  I - Natalia Brezgiel - Suwałki
  II - Julia Kozicka - Łódź
  III - Alicja Gregorek - Łódź
  IV - Zofia Machała - Łodź

  Piłka siatkowa Kat. A dziewczęta:
  I - Ełk
  II - Suwałki

  Piłka siatkowa Kat. B dziewczęta:
  I - Łódź Wodna
  II - Ełk
  III - Suwałki
  IV - Tolkmicko
  V - Kutno

  Piłka siatkowa Kat. C dziewczęta:
  I - Ełk
  II - Łódź Wodna
  III - Tolkmicko

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół