• facebook
 • rss
 • Ścieżki Chrystusa wiodą do celu

  łs

  dodane 04.06.2015 13:18

  - Jesteśmy cały czas w drodze, a Jezus nam w niej towarzyszy - mówił bp Jacek Jezierski.

  - Procesja, która odbywa się w czasie dzisiejszego święta, przypomina nam, że stale jesteśmy w drodze - mówił bp Jezierski w homilii podczas uroczystości Bożego Ciała. Ordynariusz elbląski przewodniczył Eucharystii w katedrze św. Mikołaja.

  - Na tej drodze Chrystus jest stale z nami. Jest pośród nas, przewodzi nam, umacnia nas. Jest pasterzem ludu Bożego, światłością świata. Prowadzi nas na ścieżki życia, a więc te, które wiodą do celu, są bezpieczne - podkreślał bp Jezierski.

  Hierarcha zwracał uwagę, że powinniśmy o tym pamiętać ze względu na fakt, że żyjemy w czasach, w których zachodzi wiele zmian społecznych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

  - Od 1989 r. nasz kraj cieszy się pełną wolnością i suwerennością. Przeprowadzono wiele udanych reform życia społecznego. Jednak zmagamy się z olbrzymim bezrobociem, z wielką emigracją ludzi w tzw. wieku produkcyjnym - mówił biskup.

  Ordynariusz zwracał uwagę także na wiele innych problemów, takich jak rozpad rodziny, powiększające się obszary biedy czy też dramatyczny spadek przyrostu naturalnego. - Zaczynamy wymierać jako społeczeństwo - alarmował. - Potrzebny jest dziś rzetelny dialog społeczny i uczciwa współpraca na rzecz dobra wspólnego - wskazywał.

  Jak zwracał uwagę, taką sytuację można osiągnąć, przede wszystkim stosując się do nauczania Jezusa Chrystusa o miłości bliźniego. - Słowa Jezusa nie odnoszą do jednego narodu, ale do wszystkich narodów wszystkich czasów. Oznaczają one bowiem miłość i szacunek dla naszego bliźniego, czyli w praktyce każdego człowieka - mówił bp Jezierski.

  Procesja eucharystyczna z katedry św. Mikołaja do czterech ołtarzy przeszła ulicami: Mostową, Stary Rynek, Wigilijną, Rycerską, 1000-lecia, Hetmańską, Giermków i ponownie Wigilijną, Stary Rynek i Mostową.

  W związku z uroczystościami Bożego Ciała ulicami naszego miasta przeszło sumie 11 procesji. W trosce o bezpieczeństwo wiernych i spokojny przebieg nabożeństw, trasy procesji zabezpieczali policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, a także Strażą Miejską.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół