• facebook
 • rss
 • Czy znasz te miejsca?

  ab

  dodane 03.07.2015 16:28

  O powstaniu wystawy "Elbląskie formy przestrzenne w fotografii" zadecydowała liczba polubień pod zdjęciami na portalu społecznościowym.

  - Starsi elblążanie kojarzą te formy z dawnych lat. Ich odbiór jest sentymentalny. Natomiast młodsi bardzo często nie znają tych rzeźb i nie wiążą ich z Elblągiem. Wystawą są jednak zaciekawieni - mówi Anna Krakowska, dyrektor Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu.

  Na terenie centrum do 15 lipca można zwiedzać wystawę „Elbląskie formy przestrzenne w fotografii.” Tworzy ją 50 fotografii słynnych, elbląskich form przestrzennych,  które stały się symbolem miejskiego pejzażu Elbląga.

  - Zdjęcia w ramach tego projektu „Elbląskie formy przestrzenne w fotografii", zaczęliśmy realizować w lipcu 2011 roku. Miało to być przedsięwzięcie bardziej towarzyskie niż artystyczne - wyjaśniają autorzy fotografii Rafał Kotyła i Dominik Żyłowski.

  Początkowo zdjęcia publikowane były jedynie na portalu społecznościowym. Liczba kliknięć na hasło „lubię to” pod zdjęciami pokazała skalę ich popularności.

  - Wynikiem tego zainteresowania była zorganizowana z okazji 50. urodzin Centrum Sztuki „Galeria El" w Elblągu wystawa pt. „Miasto-forma-człowiek", prezentująca obok archiwalnych zdjęć dokumentujących powstawanie elbląskich form przestrzennych w latach 60-tych, także nasze fotografie. I tak to się zaczęło - dodają fotografowie.

  - Myślę, że wystawa jest ciekawa dla osób w każdym wieku - przyznaje Anna Krakowska.

  Wystawę „Elbląskie formy przestrzenne w fotografii” można oglądać w ramach cyklu imprez wakacyjnych „Lato w Ogrodach pełne atrakcji.”

  - Staramy się przygotować coś miłego dla odbiorcy w każdym wieku. Są atrakcje dla dzieci i dla starszych klientów - zachęca A. Krakowska.

  Jak zapowiada dyrektor Centrum Handlowego Ogrody na przyszły tydzień zaplanowano Kino Letnie. Przez dwa dni będzie działać strefa kinowa dla najmłodszych. Rodzice, będą mogli w niej zostawić bez obaw swoje dzieci. W strefie przez cały czas będą opiekunowie.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół