• facebook
 • rss
 • Turyści wolą polskie plaże

  ab

  dodane 08.07.2015 19:30

  W Krynicy Morskiej już to wiedzą - początek sezonu jest lepszy niż w poprzednich latach.

  Wypoczynek nad Bałtykiem wybiera coraz więcej Polaków. Osoby przebywające nad naszym morzem nie kryją, że wcześniej decydowały się na urlop za granicą. Postanowiły jednak to zmienić. 

  - Od 10 lat nie byłam nad polskim morzem. Krynicę Morską wybrałam przez przypadek, chciałam przede wszystkim nacieszyć się białą plażą, miękkim piaskiem - mówi pani Urszula, z okolic Warszawy. - Choć woda jest zimna, dla mnie tu jest najwspanialej. Nasze plaże są niepowtarzalne, najpiękniejsze - wylicza turystka. 

  Pani Danuta z Torunia już kilka lat temu zrezygnowała z zagranicznych wczasów. - Do Krynicy Morskiej przyjeżdżam trzeci rok z rzędu. Bardzo lubię tu wracać. Tu jest najlepiej - zapewnia. Tym razem torunianka na wakacje zabrała wnuczkę Olę. 

  - Zdecydowaliśmy się z mężem na wypoczynek nad Bałtykiem, bo nasze plaże są bardzo ładne, szerokie, czyste. W Krynicy Morskiej jesteśmy po raz pierwszy. Bardzo nam się tu podoba - mówi pani Jagna z Zielonki koło Warszawy.

  Z początku sezonu zadowolona jest także większość osób pracujących nad morzem.

  - Ludzi jest bardzo dużo. Cały czas ktoś do nas zagląda. Nie tylko oglądają, ale i kupują - opowiada panie Sandra, która sprzedaje na stoisku z ubraniami. 

  Nieco ostrożniej sytuację ocenia pani Elżbieta. - Sezon tak naprawdę dopiero się zaczyna, ale muszę przyznać, że jak na tę chwilę ludzi jest sporo - relacjonuje. Panie Elżbieta sprzedaje pamiątki. Nie kryje, że najwięcej kupują turyści, którzy mają małe dzieci. 

  - Od lat przyjeżdżam latem do Krynicy Morskiej, ale pierwszy raz tu pracuję. Według mnie sezon rozpoczął się bardzo dobrze. Z pewnością wpływ na to miała piękna pogoda - mówi pani Barbara, która sprzedaje w sklepiku z książkami.

  Niewielkie załamanie pogody - środa nie była już tak upalnym dniem jak pierwszy weekend lipca - nie przestraszyło turystów. Turyści nie uciekli znad morza. Na wielu krynickich pensjonatach wiszą tabliczki z napisem: „brak wolnych miejsc.” 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół