• facebook
 • rss
 • Dołącz do pielgrzymkowej rodziny

  ab

  dodane 15.07.2015 11:00

  Przygotowania do XXIII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wkroczyły na finalny etap. Trwa kompletowanie list uczestników.

  - Czekamy, aż każdy chętny wyruszyć na szlak EPP się zapisze. Bliższych informacji o pielgrzymce jest w stanie udzielić każdy ksiądz z kościoła, z którego wychodzi któraś z grup. Można je uzyskać także, kontaktując się ze mną - zapewnia ks. Waldemar Maliszewski, dyrektor Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

  EPP rozpocznie się 27 lipca. Jako pierwsza na trasę wyjdzie grupa „Żuławy” Nowy Dwór Gdański, a jako ostatnia „Pomezania” Iława - 31 lipca.

  - O liczbie pielgrzymów dowiadujemy się w dniu wyjścia. Zapisy trwają do samego końca - stwierdza ks. Waldemar Maliszewski. - Zdarza się tak, że na kilkanaście dni przed wyjściem dana grupa liczy niewielu uczestników. Natomiast w ostatnim tygodniu zapisuje się ich bardzo wielu - mówi ksiądz dyrektor.

  Grupa „Adalbertus” Prabuty-Susz na trasę wyruszy 30 lipca. A już w najbliższą sobotę w Prabutach odbędzie się wspólne spotkanie pielgrzymów wyruszających w trasę oraz duchowych. Całość rozpocznie się Mszą św. o godz. 18 w konkatedrze pw. św. Wojciecha. Po Eucharystii spotkanie przy grillu koło plebani.

  - Chcemy spędzić czas w gronie osób, które należą do pielgrzymkowej rodziny - mówi ks. Marek Piedziewicz, przewodnik grupy „Adalbertus”.

  - Na spotkanie przyjadą nie tylko tegoroczni pielgrzymi, ale i osoby, które chodziły w minionych latach, a w tym z różnych względów nie mogą iść - dodaje.

  Więcej informacji na temat ostatnich przygotowań do XXIII EPP oraz o tym, jak zostać pielgrzymem duchowym, w 30. numerze „Gościa Elbląskiego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół