• facebook
 • rss
 • Fontanna jak plac zabaw

  ŁS

  dodane 08.08.2015 13:20

  Kurtyna wodna na pl. Słowiańskim i fontanna przy katedrze św. Mikołaja to dwa główne punkty, w których elblążanie szukają ulgi przed lejącym się z nieba żarem.

  - Ta fontanna to najlepszy plac zabaw dla dzieci w ostatnich dniach - mówi Tomasz Jastrzębowski. - Moja córka nie chce spędzać czasu nigdzie indziej, a i my sami chętnie korzystamy z możliwości schłodzenia się wodą w tym miejscu - dodaje.

  Rodzice z dziećmi, którzy stanowią najliczniejszą grupę korzystających z fontanny liczą na to, że w związku z panującymi temperaturami nie dojdzie do ponownego wyłączenia tego urządzenia, jak to było prawie miesiąc temu.

  - Wówczas na szczęście nie panowały jeszcze takie wysokie temperatury. Gdyby tym razem zaplanowano coś takiego, wówczas mogłoby to wywołać spore niezadowolenie - uważa pan Tomasz.

  Mieszkańców cieszy również fakt, iż już w piątek na placu Słowiańskim rozstawiono kurtynę wodną. Rozproszoną za pomocą specjalnego węża mgiełką mogą schładzać się zarówno przechodnie i turyści zmierzający na Stare Miasto.

  - Dużo przyjemniej czeka się tu również na tramwaj - mówi 14-letni Norbert. - Jeszcze chwilę temu "smażyłem" się pod wiatą przystankową, ale gdy zobaczyłem, że do odjazdu mam jeszcze dobrych kilkanaście minut, postanowiłem przyjść i skorzystać. Jest super! - mówi z ulgą.

  Kurtynę zamontowali pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Będzie działać do niedzieli, codziennie od godziny 11 do 15. Zużywa około 500 litrów wody na godzinę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół