• facebook
 • rss
 • Elbląscy pątnicy doszli na Jasną Górę

  ab

  dodane 12.08.2015 17:03

  Pątnicy z XXIII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej i VI Pielgrzymki Rowerowej dotarli na Jasną Górę. We wtorkowy wieczór uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

  - Drodzy pielgrzymi, dziękuję wam za to, że wytrwaliście, nie zawróciliście z drogi - mówił w homilii bp Jacek Jezierski, który 11 sierpnia przybył na Jasną Górę, by powitać pielgrzymów. - Dziękuję za to, że zdobyliście klasztor jasnogórski, pokonując własną słabość, zmęczenie, a nieraz i ból - wymieniał.
   
  - Dotarliście przed wizerunek Maryi, gdzie przychodzili nasi przodkowie, gdy byli w potrzebie albo ojczyzna była w niebezpieczeństwie. Ale też przychodzili tu z najgłębszej potrzeby serca. Z miłości - zaznaczył bp Jezierski.

  W tegorocznej XXIII Elbląskiej Pieszej na Jasną Górę szło prawie 700 osób. Z kolei w VI Pielgrzymce Rowerowej przed tron Pani Jasnogórskiej dojechało ponad 150 pątników.

  - Doskonale znamy słowa: czas ucieka, wieczność czeka. To co piękne, jest bardzo krótkie. Wielu z nas już wyrażało  tęsknotę za kolejną pielgrzymką. Pytali: dlaczego tak krótko, dlaczego już kończymy? - mówił ks. Krzysztof Sekuła, kierownik pielgrzymki rowerowej.

  Ks. Krzysztof przed wizerunkiem Królowej Polski podziękował Panu Bogu za dzieło, jakim jest pielgrzymka rowerowa.

  - Dziękuję Matce Najświętszej, która nas tutaj przyprowadziła - zaakcentował kapłan. 

  - Pragnę podziękować wam, drodzy pielgrzymi VI Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę, bo gdyby nie wy to tej pielgrzymki by nie było - dodał i podziękował pątnikom za trud i podjęte wyrzeczenia.

  - Bogu niech będą dzięki za XXIII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę - powiedział zaś ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP. - Tych kilkanaście dni to dla nas zbyt mało czasu, pewnie poszlibyśmy jeszcze z tydzień. Tak? - spytał pielgrzymów. 

  - Tak - odpowiedziały chórem osoby zgromadzone w kaplicy Cudownego Obrazu. 

  - Ale tyle powinno nam wystarczyć - stwierdził ks. Waldemar. Kierownik EPP podziękował bp. Jackowi Jezierskiemu za wsparcie modlitewne oraz obecność na trasie.

  - Z bólem serca, ze łzami w oczach, ze ściśniętym gardłem muszę powiedzieć: XXIII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą uważam za zakończoną - ogłosił ks. Waldemar.  - Ale jednocześnie muszę poinformować, że z dniem dzisiejszym rozpoczynamy przygotowania do kolejnej, XXIV Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę - zakomunikował kapłan. W odpowiedzi usłyszał gromkie brawa. 

  Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pokonuje jedną z najdłuższych tras w Polsce. Grupa "Żuławy" Nowy Dwór Gdański maszeruje aż 516 km.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół