• facebook
 • rss
 • 25 lat ze św. Maksymilianem

  ab

  dodane 16.08.2015 09:35

  Jubileusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego to nie tylko dwudniowe uroczystości. Trwać będzie przez cały najbliższy rok.

  Tegorocznemu festynowi „Maksymilianki” towarzyszą obchody jubileuszu 25-lecia powstania parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Waplewie Wielkim. Parafię erygował bp Edmund Piszcz, biskup warmiński.

  Festyn parafialny „Maksymilianki” w Waplewie Wielkim ma wieloletnią tradycję. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w dniu wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Eucharystię sprawowali byli proboszczowie parafii. Ks. Wiesław Paradowski, pierwszy proboszcz, gratulując parafianom patrona, wskazał, że św. Maksymilian pasuje do naszych czasów. Wyraził również, w imieniu wszystkich proboszczów parafii, podziękowania mieszkańcom Waplewa Wielkiego za dbanie o piękno kościoła.

  Festyn wypełniły konkursy, to m.in. „Ciacho” na najlepszy wypiek oraz rozgrywki dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy zabawy mogli wziąć udział w zajęciach fitness bądź w zmaganiach wędkarskich „Złota rybka.”  W czasie festynu przeprowadzone zostały również bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie diagnostyki nowotworu skóry. Obydwa dni festynu zakończyły się dyskoteką.

  Jak zauważa obecny proboszcz, ks. Arkadiusz Borzyszkowski, jubileusz parafii to nie tylko 14 i 15 sierpnia, ale będzie on trwać przez cały najbliższy rok. - Odnówmy, przez ten czas, swoją więź z Panem Bogiem. Możemy to uczynić poprzez dziękczynienie za sakramenty jakie w naszym parafialnym kościele przyjęliśmy i przyjmujemy - zaapelował kapłan. 

  Tegoroczny festyn zorganizowano przy pomocy i współpracy Urzędu Gminy w Starym Targu oraz przedsiębiorcy prywatnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół