• facebook
 • rss
 • Podzielmy się chlebem

  ab

  dodane 11.09.2015 13:50

  Celem kampanii jest zbiórka pieniędzy na zakup żywności dla osób potrzebujących.

  W piątkowe przedpołudnie wystartowała kampania Kromka Chleba Caritas Polska. W Elblągu została ona połączona z X Świętem Chleba.

  - Rozdajemy, za darmo, chleb ze smalcem i ogórkiem - mówi Anna Romejko, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Elbląskiej.

  Do odwiedzenia namiotu Caritas Diecezji Elbląskiej, spacerujących po Starym Mieście, zachęcają wolontariusze. Część z nich rozdaje ulotki informujące o kampanii. - Są dziś z nami przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas ze Sztutowa - cieszy się Anna Romejko. 

  - Przyjechaliśmy tu, by się sprawdzić. Przekonać się co więcej możemy zrobić dla innych - stwierdza Alina Niedzielska, opiekun Szkolnego Koła Caritas prowadzonego przy świetlicy środowiskowej w Sztutowie. - Należę do Szkolnego Koła Caritas ponieważ chcę pomagać innym - przyznaje Agata Chwała.

  Szkolne Koło Caritas w Sztutowie istnieje od 5 lat. Jego członkowie angażują się w różnego typu akcje, np. organizują kiermasze.

  - Ostatnio braliśmy udział wakacyjnej akcji Caritas w Mikoszewie. Prowadziliśmy warsztaty oraz zajęcia integracyjne - relacjonuje Marcelina Wiśniewska. - Przy okazji bardzo fajnie bawiliśmy się z młodzieżą, m.in. z Litwy - dodaje.

  Osoby odwiedzające namiot Caritas ustawiony na elbląskim Starym Mieście mogą przekazać datek na rzecz akcji Kromka Chleba. Inicjatywę wspomóc może każdy z nas wysyłając SMS pod numer 72052 z hasłem KROMKA (2,46 z VAT).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół