• facebook
 • rss
 • Pan Bóg wystawi lepszy rachunek

  ŁS

  dodane 20.09.2015 21:36

  Nawet jeśli zbiory nie zawsze są takie jak chcemy, pamiętajmy, że pracujemy na więcej niż tylko chleb.

  - Pomimo suszy i wielu innych klęsk, które spotkały nas w tym roku, wyrażamy ogromną radość, że znów możemy dziękować Panu Bogu, za zebrane plony - mówili rolnicy z Malborka podczas diecezjalnych dożynek, które odbyły się w Zielonce Pasłęckiej.

  Do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przybyli rolnicy, hodowcy i pszczelarze z całej diecezji, aby obok uroczystości dożynkowych uczestniczyć również w odpuście, który tego dnia przypadał w miejscowej parafii.

  - Rolnik ma coroczny udział w krzyżu Chrystusa - zwracał się do zebranych na Eucharystii biskup Jan Styrna.

  W homilii hierarcha przyznał, że dzieje się tak poprzez rozmaite prace jakie rolnik wykonuje w ciągu całego roku. - Wymagają one bowiem wiele trudu i wysiłku, a jednocześnie ogromnej ufności Bogu - dodał.

  Ta ufność, mówił biskup Jan, wynika z tego, że nigdy nie wiemy, czy następnego dnia nie przyjdzie na nasz dobytek klęska żywiołowa, zniszczenie lub inne trudności. - Te trudności, które w tym roku tak bardzo dały się nam we znaki - podzielał troskę rolników kapłan.

  Biskup Styrna przypominał, że w wielu dziedzinach zebrane plony były mniejsze niż można się było spodziewać.

  - Jest to dla nas sygnał: Nie jesteś taki wielki człowieku! Wydawało ci się, że będzie tyle a tyle, a jest tyle ile jest - tłumaczył.

  - Ale Pan Bóg jest większy niż my. Więc pamiętajmy, że tam gdzie rachunki ludzkie będą trochę smutne, być może rachunek u Boga być zdecydowanie wyższy, bo trud większy. A nam potrzeba więcej wiary i stale musimy odnawiać w sobie nadzieję - zwracał się do zebranych ksiądz biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół