• facebook
 • rss
 • Bądźcie przywiązani do sutanny

  wsd/łs

  dodane 12.10.2015 16:03

  10 października sześciu alumnów elbląskiego seminarium przyjęło sutanny. Stroje duchowne dla kleryków III roku poświęcił ksiądz biskup Jan Styrna, podczas uroczystości w kaplicy p.w. św. Wojciecha. Po obrzędzie księża proboszczowie i starsi alumni ubierali obłóczanych w ich nowe stroje.

  W homilii biskup Jan napominał kleryków, aby zawsze byli przywiązani do stroju kapłańskiego i życzył, by nowoobłóczeni w swoich sutannach „przespacerowali przez całe życie z radością”. W obłóczynach kleryków wzięli udział ich rodzice i rodzeństwo.

  W miniony weekend stroje kapłańskie przyjęli alumni: Łukasz Sołtysiak z parafii p.w. Trójcy Świętej w Kwidzynie, Piotr Chmura z parafii p.w. św. Mateusza w Nowym Stawie, Kamil Korzeniewski z parafii p.w. śś. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim, Tomasz Różacki i Damian Sikorski z parafii p.w. Trójcy Świętej w Elblągu oraz Maksymilian Ślizień z parafii p.w. bł. Doroty z Mątów w Elblągu.

  Jednocześnie podczas tych uroczystości czterech kleryków – akolitów z piątego roku wyraziło gotowość do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu. Odpowiadając na pytania biskupa, kandydaci do kapłaństwa zostali imiennie przedstawieni Kościołowi, jako ci, którzy pragną w ciągu kolejnych miesięcy intensywnie przygotowywać się do przyjęcia święceń diakonatu.

  Byli to Tomasz Jakimowicz, z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie, Piotr Makowski i Grzegorz Wala z parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu oraz Aleksander Szul z parafii p.w. św. Antoniego w Rakowcu. - Kapłaństwo to nie wygodne życie. To pójście na służbę - przypominał kandydatom biskup.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół