• facebook
 • rss
 • My, młodzi, nie zapominamy

  ab

  dodane 18.10.2015 16:15

  Ruszyły zapisy do IV Gry Miejskiej Domowego Kościoła w Elblągu.

  Drużyny biorące udział w IV patriotycznej grze miejskiej na ulice Elbląga wyjdą 11 listopada. Jak informują organizatorzy, czyli Domowy Kościół rejon Elbląg-Północ przy parafii św. Rafała Kalinowskiego, „O Boga! Za wolność, prawo i chleb! My młodzi nie zapomnimy!” to strategiczna gra łącząca zabawę i rywalizację z nauką historii Polski z okresu 1944-1989. Dotyczy ona powstania antykomunistycznego i strajków w okresie PRL.

  W niedzielę 18 października przed kościołem św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu odbyła się akcja promująca wydarzenie. Nikt obok wystawy nie przeszedł obojętnie.

  Pan Monika przyznaje, że bardzo interesuje się historią II wojny światowej i okresu powojennego. - To jest bardzo dobra inicjatywa - mówi. Dodaje, że gdyby miała starsze dzieci, to wraz z nimi wzięłaby w niej udział. - Trzeba przypominać, szczególnie osobom młodym, jak było - podkreśla przyglądający się zdjęciom pan Grzegorz.

  - O tych wydarzeniach wszyscy powinniśmy pamiętać. Takie akcje budują naszą pamięć - twierdzi z kolei pani Halina. - To piękne, że są młodzi ludzie, którzy przypominają nam historię. To jest bardzo ważne.

  Zgłoszenia do udziału w grze przyjmowane są od 18 października do 8 listopada. Udział w niej może wziąć udział maksymalnie 10 zespołów. Drużyna musi liczyć od 3 do 6 członków. Uczestnikiem gry może być osoba powyżej 15. roku życia. Młodsi nie są liczeni do stanu osobowego zespołu.

  Oficjalny adres mailowy gry: my.mlodzi.nie.zapomnimy@gmail.com.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół