• facebook
 • rss
 • Słowami wyjaśnią Słowo

  mk, łs

  dodane 24.10.2015 12:26

  W tej szkole Biblia odkrywa przed nami swoje tajemnice.

  W sobotę, 14 listopada, o godz. 9 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu rozpocznie się kolejna edycja Elbląskiej Szkoły Biblijnej.

  - To już czwarty rok funkcjonowania poszerzonego kursu biblijnego dla świeckich. Zajęcia prowadzą związani z naszym seminarium elbląscy bibliści, profesorowie teologii oraz doświadczeni duszpasterze zajmujący się apostolstwem biblijnym - wyjaśnia ks. dr hab. Marek Karczewski, koordynator szkoły. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, są nieodpłatne i otwarte dla wszystkich.

  Jak wyjaśnia ksiądz Marek w czasie każdego spotkania  planowane są trzy godzinne bloki zajęć.

  - Dwa z trzech bloków dedykowane będą kursorycznym wykładom na temat dwóch ksiąg Nowego Testamentu: Ewangelii wg św. Jana oraz Apokalipsie świętego Jana. Blok trzeci dedykowany będzie przybliżeniu tematów z historii Starego Testamentu oraz wybranych zagadnień monograficznych - mówi kapłan.

  Jak podkreślają organizatorzy kursu, prowadzą go prawdziwi znawcy Pisma Świętego. Kurs biblijny na temat Ewangelii wg św. Jana będzie prowadził ks. dr Zbigniew Grochowski, dr nauk biblijnych i archeologii biblijnej, wykładowca w WSD w Elblągu i na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie.

  - Ja z kolei będę odpowiedzialny za kurs na temat Apokalipsy św. Jana - mówi ksiądz Marek. Koordynator szkoły jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wykłada w WSD w Elblągu i na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie.

  Księża bibliści omawiać będą także zagadnienia z historii Starego Testamentu. Natomiast wykłady monograficzne będą prowadzone przez zaproszonych gości. Dodatkowo w czasie spotkań każdy z uczestniczących może podzielić się własnymi trudnościami w rozumieniu tekstów biblijnych i wysłuchać opinii biblisty.

  W pierwszym semestrze spotkania Szkoły odbywać się będą w soboty 14 listopada, 12 grudnia oraz 16 stycznia w godzinach 9-12.

  - Serdecznie zapraszamy zarówno dotychczasowych uczestników szkoły, jak i nowych zainteresowanych - zachęca ksiądz Marek.

                                    

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół