• facebook
 • rss
 • Czuję Twoją moc

  ab

  dodane 29.10.2015 11:20

  Uczniowie iławskiego „Mechanika” uczestniczą w rekolekcjach prowadzonych przez Wyrwanych z Niewoli.

  W środę w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadzą je hip-hopowcy Piotr Zalewski i Jacek Zajkowski znani jako Wyrwani z Niewoli.

  - Chciałem zrobić rekolekcje będące mocnym uderzeniem  na początek roku szkolnego - mówi o. Jan Wlazły OMI, katecheta, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie. - Przez kolejne miesiące będziemy do nich nawiązywać. Nie chciałem, by odbyły się one pod koniec roku. Po ich zakończeniu zamknęlibyśmy sprawę - tłumaczy.

  - Po raz pierwszy chłopaków usłyszałam dwa lat temu - mówi Małgorzata Gutowska, katechetka. Długo była pod wrażeniem świadectwa Piotra. - Bardzo mocno mnie dotknęło - przyznaje. 

   - Na lekcjach religii puszczałam uczniom nagranie świadectwa Piotrka, którym się dzielił w czasie jednych z rekolekcji - opowiada. - Zawsze chciałam, by także do naszej szkoły przyjechali - dodaje.

  Jak zauważa katechetka dotychczas młodzież miała zupełnie inne doświadczenie rekolekcji. Zawsze głosił je ksiądz. Zapowiedź rekolekcji ewangelizacyjnych prowadzonych przed chłopków Wyrwanych z Niewoli w szkole spotykała się nawet z niedowierzaniem.

  Po zareklamowaniu grupy na lekcji religii uczniowie zaczęli dopytywać się katechetów: kiedy przyjadą, jak to będzie? - Byli ciekawie jak w realu takie rekolekcje mogą wyglądać - przyznaje M. Gutowska.

  Przygoda Piotra i Jacka z ewangelizacją zaczęła się 5 lat temu. W czasie spotkań z młodzieżą dzielą się świadectwem swojego życia. Choć przed nawróceniem nie znali się byli do siebie trochę podobni. Pragnęli być wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Szukali tego w narkotykach, alkoholu, przemocy, pornografii i w innych złudnych przyjemnościach tego świata.

  Wydawało im się, że są wolni i pełni życia. Tak naprawdę byli zakuci w kajdany i obwiązani ogromnymi, żelaznymi łańcuchami, które pozostawały ogromne rany na ich ciałach i duszy.

  Pierwszego i drugiego dnia rekolekcji młodzież słuchała świadectw hip-hopowców. W środę popołudniu odbyło się spotkanie otwarte dla wszystkich mieszkańców Iławy. Wrócili na nie także uczniowie. Jednym z nich był Adrian z klasy II. - Ciekawie mówią o życiu. Przedpołudniowe spotkanie było bardzo fajne - relacjonuje. - Zaciekawiło mnie świadectwo pana Piotra, najprawdopodobniej teraz swoim świadectwem będzie dzielił się pan Jacek. Chciałem je poznać - dodaje.

  W czasie spotkań z Wyrwanymi z Niewoli był także czas na posłuchanie „Iskierki”, „Ku wolności” i oczywiście na wspólną modlitwę. Młodzież wraz z hip-hopowcami wołała: „Teraz czuję Twoją moc! O Panie".

  Ostatniego dnia rekolekcji uczniowie będą mogli przystąpić do spowiedzi. Rekolekcje zakończą się Mszą św.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół