• facebook
 • rss
 • Szkoła miłośników Pisma

  łs

  dodane 14.11.2015 15:02

  - W tej szkole, słuchając o rzeczach, które już znamy, usłyszymy rzeczy zupełnie nowe - mówił ks. dr Zbigniew Grochowski, w czasie inauguracji IV roku Elbląskiej Szkoły Biblijnej.

  Jak podkreślił ks. Zbigniew, być może nazwa szkoła biblijna jest nieco "szumna", ale właśnie taka musi być. - Treści z Pisma Świętego są towarem najwyższej klasy i czasem taki towar trzeba dobrze opakować, aby trafił do jak największej liczby odbiorców - podkreślał kapłan.

  I, jak podkreślają uczestnicy wykładów, słowa te nie są ani trochę na wyrost. - Naprawdę dowiadujemy się tutaj rzeczy całkowicie nowych na temat Biblii, które - wydawałoby się - są już tak dobrze znane, że przyjmujemy je za coś oczywistego - mówi Izabela Wagner z parafii św. Mikołaja w Elblągu. Jak mówi, już na samym wstępie zaskoczyło ją, gdy ks. Marek Karczewski zauważył, że są różne interpretacje co do tego, kto mógł być autorem Apokalipsy św. Jana. - Wydawało się, że jest to święty Jan Ewangelista, tymczasem okazuje się, że to wcale nie musi tak być - mówi i zaprasza na zajęcia.

  Uczestnicy wykładów są zgodni, że prowadzący zajęcia to nie tylko wybitni znawcy w swoich dziedzinach, ale również wspaniali ludzie. - Ks. Grochowski to osoba, której można by słuchać godzinami - mówi Waleria Pietrzak z parafii św. Floriana. - Opowiada o Piśmie Świętym z wielką pasją, a przy tym ze swadą i ogromnym poczuciem humoru. Czas mija tutaj błyskawicznie - dodaje. Pani Waleria uczestniczy w wykładach już po raz drugi i, jak mówi, zachęca wszystkich znajomych, aby również wzięli w nich udział.

  W tym roku Elbląska Szkoła Biblijna wyraźnie się rozrosła. Jest o prawie jedną trzecią uczestników więcej niż w roku ubiegłym. Do auli elbląskiego Wyższego Seminarium Duchownego przyszło w sobotni poranek ponad 70 osób. Biorący udział w wykładach podkreślają, że duża w tym zasługa "Gościa Niedzielnego", który w tym roku szeroko informował o spotkaniu.

  - Tegoroczne zajęcia to skupienie się na tradycji Janowej - zauważył ks. Grochowski. Stąd omawiane będą właśnie Ewangelia św. Jana oraz księga Apokalipsy. - Oczyśćmy się jednak ze wszystkich, być może nawet bardzo dobrych, homilii na temat pism św. Jana, ponieważ to będzie coś zupełnie nowego - zachęca ks. Zbigniew.

  Organizatorzy podkreślają, że cały czas można jeszcze przyłączyć się do elbląskiej szkoły i dopisać do listy słuchaczy. Najbliższe zajęcia już 12 grudnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół