• facebook
 • rss
 • Dajemy ludziom radość

  ab

  dodane 04.12.2015 15:15

  Wolontariusze elbląskiego Banku Żywności do niedzieli czekają na każdego z nas.

  Od 4 do 6 grudnia na klientów sklepów wielkopowierzchniowych czekają wolontariusze, którzy zbierają żywność dla potrzebujących. Organizatorem Świątecznej Zbiórki Żywności jest Bank Żywności w Elblągu.

  Od piątku do niedzieli przy elbląskich sklepach pojawi się około 400 wolontariuszy. Część z nich będzie rozdawać ulotki informujące o akcji, inni będą stać przy koszach Banku Żywności.

  - Lubię pomagać tym, którzy potrzebują pomocy. W ten sposób dajemy ludziom radość - mówi Nikol z klasy II c, z gimnazjum nr 2 w Elblągu. - Warto pomagać. Dzięki tej żywności ktoś będzie mógł w święta przygotować rodzinie obiad - zauważa Daria. - To z pewnością przyniesie im choć trochę szczęścia - dodaje. O możliwości włączenia się w akcję dziewczyny dowiedziały się w szkole od nauczycieli.

  Żywność zbierają również zaprzyjaźnione z Bankiem Żywności organizacje w innych miejscowościach. Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej z pomocą wolontariuszy ze Środowiskowego Domu Samopomocy na żywność czeka w sklepie w Starym Polu, a Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolic w Suchaczu. W Młynarach M-GOPS-owi w zbiórce pomagają uczniowie z miejscowego gimnazjum. W Tolkmicku akcję przeprowadza Gimnazjum im. Jana Pawła II.

  Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu, liczy na hojność klientów sklepów, którzy sprawią dużo radości uboższym współmieszkańcom miasta. Zebrana żywność po 6 grudnia zostanie przekazana organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół