• facebook
 • rss
 • Rozpoznać miłosierdzie Ojca

  ab

  dodane 06.12.2015 10:30

  W sobotni wieczór, 5 grudnia, mieszkańcy Elbląga spotkali się w kościele pw. Wszystkich Świętych na "Wieczorze chwały".

  Podczas katechezy ks. Ryszard Półtorak zaznaczył, że ważne jest byśmy słuchali głosu Kościoła w tym, co jest jego programem.

  - To jest droga, którą Kościół podąża - zauważył ks. Ryszard. - Pan Bóg wpisuje się w nasze programy. To jest niesamowite, że Pan Bóg wpisuje się w programy ludzie - kontynuował.

  8 grudnia rozpocznie się Rok Miłosierdzia, którego hasłem będą słowa „Miłosierny, jak Ojciec”. Jak przyznał w czasie katechezy ks. Ryszard, wiele osób mówi mu, że w związku z Rokiem Miłosierdzia czuje wielką radość. Coś się za tym kryje. - Chciałbym, żeby wchodząc w Rok Miłosierdzia nie spłycić go. Nie potraktować, jak jeden z wielu programów - zaapelował kapłan.

  - W przesłaniu Roku Miłosierdzia jest wezwanie, żeby rozpoznać miłosierdzie Ojca. Zobaczyć Ojca miłosiernego - wymieniał ks. Ryszard. - Zachwycić się miłosierdziem Ojca - zaznaczył.

  - „Miłosierny, jak Ojciec” jest to wezwanie do życia według konkretnego światła - powiedział w dalszej części katechezy ks. Półtorak.

  Jan Paweł II w encyklice „O Miłosierdziu Bożym" („Dives in misericordia”) napisał, że mentalność współczesnego człowieka sprawia, że nie jest w stanie przyjąć prawdy o miłosierdziu. Dlaczego tak się dzieje?

  - Bo jest on nastawiony na branie, przepisy, porządek. Na to, żeby nad wszystkim panować - tłumaczył ks. Ryszard. - Dzisiaj człowieka się nie formuje tylko deformuje, bo nie kształtuje się jego serca - stwierdził. To z kolei sprawia, że człowiek zatraca wrażliwość na miłosierdzie.

  - Z drugiej strony człowiek jest uzdolniony do miłosierdzia w sposób ontyczny, ma je w swojej istocie - stwierdził ks. Półtorak. - Pan Bóg jeżeli do czegoś wzywa, to i uzdalnia - zaznaczył.   

  W czasie „Wieczoru chwały” zgromadzeni w świątyni uwielbiają Pana Boga. Modlą się w intencji mieszkańców miasta, władz oraz siebie nawzajem. Kolejny elbląski „Wieczór chwały” odbędzie w trzecią sobotę lutego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół