• facebook
 • rss
 • Miniony rok w naszym Kościele

  łs

  dodane 29.12.2015 14:35

  Przegląd wydarzeń w diecezji elbląskiej, które ukazały się na łamach "Gościa" w 2015 roku.

  Pierwszy numer "Gościa Niedzielnego" z dodatkiem elbląskim ukazał się w kościołach naszej diecezji 24 maja. W tym samym czasie ruszyła również strona internetowa: elblag.gosc.pl. Biskup elbląski Jacek Jezierski serdecznie przywitał naszą redakcję w diecezji.

  Już w pierwszym numerze staraliśmy się zasygnalizować, jakie tematy będą dla nas ważne. Dlatego pisaliśmy w nim m.in. o Marszu dla Życia i Rodziny, pielgrzymce do Stagniewa, rozgrywkach ministrantów oraz historii naszego regionu.

  Jednym z pierwszych wyjątkowo ważnych wydarzeń, jakie zagościły na naszych łamach, była "Nowa Pięćdziesiątnica", czyli rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Ponad dwa i pół tysiąca osób przybyło na spotkania z o. Johnem w Elblągu. Rekolekcje ewangelizacyjne z ugandyjskim charyzmatykiem trwały od 5 do 7 czerwca. W zgodnej ocenie wszystkich uczestników przyniosły one bardzo dobre owoce. Była to pierwsza wizyta o. Bashobory w naszej diecezji.

  Wcześniej, wiosną nasza diecezja otrzymała pięciu nowych kapłanów i pięciu nowych diakonów. 30 maja w katedrze św. Mikołaja biskup Jacek Jezierski wyświęcił neoprezbiterów. Posługę kapłańską od tego czasu w naszych parafiach pełnią księża: Piotr Sasuła, Jakub Altman, Cezary Ejsymont, Jarosław Łukaszewski i Mateusz Łuszczykiewicz.

  Miniony rok w naszej diecezji to również pielgrzymowanie. Elbląska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszyła już po raz 6. Tym razem cykliści naszej diecezji do tronu Czarnej Madonny ruszyli pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  

  Zaś "Wybierz Boga – szczęście gratis!” – to hasło XXIII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej. W tym roku około pół tysiąca kilometrów dzielące naszą diecezję od Jasnej Góry zdecydowało się przejść ponad 700 osób. Początkowo w zimnie i deszczu, a później w upale EPP kroczyła jak co roku ku Częstochowie. Dni graniczne EPP to 28 lipca-11 sierpnia.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół