• facebook
 • rss
 • Czy znają nauczanie św. Jana Pawła II?

  ab

  dodane 13.01.2016 15:35

  W Elblągu odbył etap diecezjalny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej.

  13 stycznia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w etapie diecezjalnym XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej - „Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń”. Swoją wiedzę sprawdziły 34 osoby, zwycięzcy etapu szkolnego konkursu.

  - Olimpiada nie była trudna. Bardzo dużo zadań powtórzyło się z poprzedniego etapu - mówi Marta Olender z I LO w Elblągu. - Ten był trudniejszy niż poprzedni - twierdzi natomiast Klaudia Małek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku. - Pytania były podobnie sformułowane, jak przy poprzednim etapie, ale było więcej otwartych. Tak więc było trudniej - dodaje Adrianna Osińska, także z Malborka.

  - Jeśli było się dobrze przygotowanym, to test zbyt trudny nie był - ocenia Dominik Wesołowski z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. - Kiedy nie wiedziałem, jak brzmi dokładna odpowiedź na pytanie, własnymi słowami pisałem to, co wiem o papieżu - dodaje. - Ze stresu zapomniałem części informacji, ale myślę, że w miarę dobrze mi poszło - przyznaje Dawid Bratkowski z Zespołu Szkół Technicznych w Malborku.

  - Konkurs był bardzo trudny - ocenia ks. dr Mariusz Klimkowski, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej.

  Każdy z uczestników drugiego etapu olimpiady otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę o św. Edycie Stein. Zwycięzcy wezmą udział w etapie ogólnopolskim, który rozpocznie się 31 marca i potrwa do 1 kwietnia w Łowiczu. Są to Marta Flizikowska z III LO w Elblągu, Marta Olender z I LO w Elblągu i Michalina Nenczak z LO w Sztumie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół