• facebook
 • rss
 • Filmowy karnawał Domowego Kościoła

  ab

  dodane 07.02.2016 09:10

  Zabawę poprzedziły zdjęcia "na ściance".

  - To jest nasz 11. bal. Postanowiliśmy, że co roku będzie dominowała inna tematyka - mówi Ilona.

  Dlaczego w tym roku filmowa? - Ze względu na szerokie możliwości w doborze strojów. Stwierdziliśmy, że przebierając się, zawsze znajdziemy jakiś film lub serial - tłumaczy Maciej. - A z drugiej strony tę tematykę wybraliśmy jako krąg ze względu na zainteresowania - zaznacza.

  Na bal karnawałowy Domowego Kościoła Rejonu Elbląg-Północ przyszli bohaterowie kultowego „Rejsu” czy wszystkim znanych „Samych swoich”. Zaproszenie przyjęła „Zakonnica w przebraniu” oraz główne postacie z przeboju „Ptaki ciernistych krzewów”. Była Zosia Burska z „Na dobre i na złe” wraz z pacjentem. Nie zabrakło Shreka oraz Czerwonego Kapturka i towarzyszącego mu wilka.

  - W rodzinie i wśród znajomych jestem znany z tego, że wszystko zjem, zwłaszcza ciasto. A przecież Czerwony Kapturek w koszyku właśnie takie rzeczy niósł. Dlatego jestem wilkiem - wyjaśnia Paweł. Zauważyliście, że Czerwony Kapturek koszyczka już nie ma? - pyta.

  Ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego, przy której działa krąg, na bal wjechał jak najpopularniejszy ksiądz z Sandomierza, czyli ojciec Mateusz na rowerze.

  W tematykę balu wpisał się również wystrój sali. Były plakaty i ulotki filmowe. Na stołach leżały klisze. Na jej potrzeby osoby z DK przyniosły domowe archiwum płyt DVD oraz figurki bohaterów kreskówek.

  W czasie zabawy pary mogły pochwalić się swoją wiedzą filmową. Przerywnikiem między tańcami był konkurs na odgadywanie filmów.

  Obowiązkowo każda z par, wchodząc na salę, pozowała do zdjęcia „na ściance”. Nie zabrakło stroju z festiwalowej gali. - Ten bal dla niektórych osób to także spełnienie marzeń. Np. Ewa zawsze chciała wystąpić w pięknej sukni i dziś ma taka szansę - mówi Ilona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół