• facebook
 • rss
 • Noc, cisza, marsz i krzyż

  łs

  dodane 16.02.2016 18:09

  Rozważaj mękę Pańską, zmagając się ze swoimi własnymi słabościami.

  Zanim z Elbląga wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, w Prabutach dwa tygodnie wcześniej odbędzie się jej tamtejszy odpowiednik. W nocy z 4 na 5 marca sprzed kościoła św. Andrzeja wyruszy Prabucka Nocna Droga Krzyżowa.

  - Idea jest taka sama, jak w przypadku EDK. Tak więc przebieg, sposób przeżywania i trasa są kształtowane na tych samych zasadach - wyjaśnia ks. Mariusz Pietrzykowski, proboszcz parafii św. Wojciecha w Prabutach.

  Jak wyjaśnia kapłan, PNDK polega na pokonaniu w nocy, w milczeniu, wyznaczonej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. - Nasza Droga Krzyżowa liczy około 25 km. Orientacyjny czas przejścia jest uzależniony, oczywiście, od kondycji fizycznej poszczególnych uczestników. Ale jej pokonanie powinno zająć ok. 8 do 9 godzin - mówi ks. Mariusz. Każdy uczestnik otrzyma mapkę trasy oraz teksty rozważań do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej.

  Organizatorzy zaznaczają, że uczestnictwo w PNDK ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Jest ona przeznaczona dla osób pełnoletnich. Trasę przemierza się indywidualnie. - W razie zajścia jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteśmy zdani wyłącznie na własne siły - zaznacza ksiądz proboszcz.

  Ks. Mariusz podkreśla, że bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do drogi. - Musimy zabrać prowiant, ciepłe ubrania oraz wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek, naładowany telefon komórkowy, latarkę, a także odblaski, najlepiej kamizelkę - wylicza.

  Powinniśmy także poinformować bliskich o planowanym wyjściu czy zabezpieczyć sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi. - Pamiętajmy, że w tego rodzaju Drogę Krzyżową wpisane są ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia. Trasa nie należy do łatwych i należy liczyć się z różnymi scenariuszami - zaznacza.

  - Misterium męki Pańskiej można przeżywać na wiele sposobów. Nie ma lepszych czy gorszych. W tym roku spróbujmy może takiego - zachęca proboszcz z Prabut.

  Szczegółowe informacje na temat przygotowania i trasy Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół