• facebook
 • rss
 • Najważniejsza jest rodzina

  ab

  dodane 17.02.2016 16:10

  Czy potrafisz postawić dziecku granice?

  Fundacja Kierunek Rodzina stara się przekazywać pozytywne wartości innym. 23 lutego jej założyciele, czyli Mariola i Tomasz Malkiewiczowie zapraszają rodziców na warsztaty „Kiedy pozwolić, a kiedy zabronić” - jak stawiać granice małym dzieciom.

  Spotkanie poprowadzi Leszek Czyżewski, pedagog, terapeuta. Odbędzie się ono w PWSZ w Elblągu (ul. Czerniakowska 22) o 17.00.

  Kolejna propozycja Fundacji Kierunek Rodzina to konferencja „Jestem kobietą i dobrze mi z tym”. Gościem spotkania będzie Anna Maria Wojtyniak, pedagog, trener komunikacji, malarka, szczęśliwa żona, matka trzech synów.

  W trakcje konferencji panie wysłuchają dwóch wykładów: „Empatia dla siebie, źródłem szczęścia”, „Zaopiekuj się sobą”. Uczestniczki wydarzenia będą mogły obejrzeć obrazy Anny Marii Wojtyniak oraz porozmawiać przy kawie.

  Konferencja odbędzie się 5 marca w Bibliotece im. Cypriana Norwida przy ul. Świętego Ducha 5 w Elblągu. Rozpoczęcie godzina 11. Zakończenie zaplanowano na godzinę 14.

  Fundacja Kierunek Rodzina promuje silne i zdrowe więzi w rodzinie, wzmacnia obraz i godność osoby.

  - Widzieliśmy i wciąż widzimy potrzebę, by docierać do osób i środowisk, którym parafialne rekolekcje niekoniecznie wystarczają. Staramy się używać nowych sposobów przekazu skierowanych do współczesnego człowieka, aby być bardziej skutecznymi. Mocno wchodzimy w wymiar codziennego życia, gdzie często rozgrywają się ludzkie dramaty. Różnorodność środowisk docelowych jest dla nas bardzo cenna - mówi Tomasz Malkiewicz.

  Jedną z wcześniejszych inicjatyw Fundacji Kierunek Rodzina była randka małżeńska, czyli „Małżeństwo od kuchni”. - To nasza autorska propozycja - opowiada Mariola Malkiewicz. - Wynajęliśmy restaurację i zaprosiliśmy małżeństwa na wspólną kolację przy świecach. Później przy kawie pary wysłuchały konferencji o pięciu językach miłości w małżeństwie. Na koniec panowie obdarowywali swoje partnerki różami na znak swojej miłości - kontynuuje.

  Pielęgnowanie relacji małżeńskich jest ważne, ponieważ często codzienność i rutyna zabiera romantyczność i poczucie bliskości.

  Do zadań Fundacji należy m.in. poradnictwo rodzinne. Państwo Malkiewiczowie pracują głównie z małżeństwami i rodzicami. Dzielą się z nimi własnym doświadczeniem. Starają się wstępnie zdiagnozować problem. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy psychologicznej, terapeutycznej lub medycznej robią wszystko, by ją znaleźć.

  - Nie wyręczamy fachowców - zaznacza pani Mariola. Jednak jak zaważa wiele osób potrzebuje zwykłego towarzyszenia w trudnej sytuacji, zrozumienia i ponazywania rzeczy po imieniu. - Poświęcamy swój czas, rozmawiamy, jesteśmy z takimi osobami - dodaje.

  - Często jesteśmy pytani skąd bierze się w nas tyle radości, optymizmu i siły do podejmowania tak wielu działań? Dla nas życie z Bogiem to pełna pasji przygoda. Nasze małżeństwo i rodzinę budujemy na Jezusie i z Niego czerpiemy siłę. Dla nas Bóg jest kochającym Ojcem, przebaczającym i podnoszącym z każdego upadku. Dla Niego wszystko jest możliwe i z Nim możemy wszystko - zaznacza pani Mariola.

  Bliższe informacje dotyczące najbliższych spotkań organizowanych przez Fundację Kierunek Rodzina pod numerem telefonu 503 553 448.

   

  .

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół