• facebook
 • rss
 • Wielkie święto rodzin

  ab

  dodane 19.04.2016 17:40

  Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zostanie połączony z festynem.

  Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim święto rodzin. Stanowi ono - jak czytamy na stronie marsz.org - okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

  Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy w 2006 roku. Z roku na rok inicjatywa zyskiwała coraz większą popularność. Zaczęły włączać się w nią kolejne miasta. W Elblągu Marsz dla Życia i Rodziny po raz pierwszy odbył się 6 lat temu.

  Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny ulicami naszych miast przejdą 15 maja. W Elblągu trwają intensywne przygotowania do święta.

  Organizatorem elbląskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin. - W dobie obecnej cywilizacji jest zapotrzebowanie na promocję zdrowej rodziny. Rodziny, która jest podstawą, fundamentem rozwoju społeczeństwa - mówi ks. dr Mariusz Ostaszewski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

  Kolumna Marszu dla Życia i Rodziny wyjdzie z placu Jagiellończyka o 14.30. Po ok. 45 minutach dotrze na plac przed katedrą św. Mikołaja. Co będzie tam czekać na najmłodszych? Liczne atrakcje: gry, zabawy, pokazy strażackie i pierwszej pomocy. Będzie także duża zjeżdżalnia. - Uczestnictwo w marszu oraz festynie to możliwość dobrej zabawy w gronie rodzinnym - zwraca uwagę ks. Mariusz.

  Przygotowanie elbląskiego Marszu dla Życia i Rodziny to wspólna praca Domowego Kościoła, Mężczyzn Boga, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Karanu, Civitas Chrystiana, Wyższego Seminarium Duchowne, władz miasta.   

  Rodzinny festyn zakończy się o 17. 30. Rodziny zostaną zaproszone do katedry, w której zostanie odmówiona Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Po nabożeństwie majowym zostanie odprawiona Msza św.

  Honorowy patronat nad Marszem dla Życia i Rodziny w Elblągu objęli bp Jacek Jezierski oraz Witold Wróblewski.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół