• facebook
 • rss
 • Dzieci czytały do poduszki

  ab

  dodane 11.05.2016 18:05

  Najmłodsi nie tylko przeczytali "Podomuna i Fufu w Krainie Niewykipi". Napisali również jej alternatywne zakończenie.

  W całej Polsce trwa Tydzień Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Po raz kolejny w akcję włączyła się książnica w Elblągu.

  W środę w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej z dziećmi spotkał się nasz redakcyjny kolega Łukasz Sianożęcki. Jest on autorem książki "Podomun i Fufu w Krainie Niewykipi".

  - Dzieci do spotkania z autorem przygotowywały się już od 16 tygodni - opowiada Małgorzata Gwóźdź z Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej. Jak wyjaśniła, co tydzień uczniowie II klasy pobliskiej szkoły podstawowej poznawali jeden rozdział książki. - Wspólnie czytaliśmy "Podomuna i Fufu" w ramach akcji "Czytanie do poduszki".

  W czasie kolejnych spotkań dzieci wykonywały również rysunki z bohaterami opowieści oraz pluszowe zabawki. - Na koniec napisały alternatywne zakończenie do książki - dodała pani Małgorzata. Figurki bohaterów powieści oraz wymyślone i spisane ręcznie własne zakończenie dzieci przekazały autorowi.

  Tydzień Bibliotek rozpoczął się 8, a zakończy 15 maja. Hasło tegorocznej akcji brzmi: "Biblioteka inspiruje". - Staramy się, by imprezy w ramach Tygodnia Bibliotek tematycznie nawiązywały do głównego hasła - zaznaczyła Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

  Co w tym roku przygotowano w Elblągu? M.in. "Bajek czytanie na śniadanie", "Rosnę z językiem", spotkanie z Tomaszem Wyrwasem, autorem wystawy "Indyjskie inspiracje", warsztaty edukacyjno-plastyczne "Biblioteka marzeń".

  Szczegółowy plan imprez organizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek dostępny na: bibliotekaelblaska.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół