• facebook
 • rss
 • Wskazywać ludziom Ciebie!

  ab

  dodane 28.05.2016 15:15

  Kapłaństwo jest dla osób odpowiedzialnych. Diecezja ma 5 neoprezbiterów.

  „Dziękujemy Ci, Boże, że nas, niegodnych, powołałeś do pełnienia świętej służby kapłańskiej. Stajemy tu dziś pełni zachwytu nad tą wielką tajemnicą, jaką jesteś Ty sam i Twój zamysł wobec nas. Ufni w Twoją pomoc, będziemy starać się wskazywać ludziom Ciebie, tak, jak to zawsze czyniła i czyni Twoja święta Matka, którą także prosimy o pomoc. Maryjo, wychowawczyni powołań kapłańskich, módl się za nami” - powiedzieli nowo wyświęceni kapani diecezji elbląskiej.

  W sobotę 5 diakonów - Jacek Białek, Adam Insadowski, Kajetan Jakubowski, Artur Młodziński, Sylwester Żbikowski - przyjęło święcenia kapłańskie. Uroczystości przewodniczył bp Jacek Jezierski.

  - Pięciu diakonów wejdzie w kręgi nieuchwytnemu dla naszych umysłów działaniu Ducha Świętego, w kapłaństwo Jezusa Chrystusa - powiedział w homilii bp Jezierski. - Staną się kapłanami nowego, wiecznego przymierza na sposób trwały i nieodwracalny. Na zawsze. Każdy ksiądz powinien posiadać mentalność proroka. Odwagę płynącą z wiary, ale nie bezczelność, tupet - zaznaczył biskup.

  Bp Jezierski wskazał, że kapłan powinien być zdolny wyruszać w drogę, nie zakorzeniać się w jednym miejscu, przy jednej świątyni i wspólnocie. - Łatwo jest dzisiaj utracić mentalność misyjną na korzyść pielęgnowania trawnika przy kościele - przyznał. Tłumacząc, czym jest misyjność, biskup powiedział, że jest to m.in. podejmowanie pracy z dziećmi i młodzieżą.

  - Pan Jezus wymaga od swoich uczniów i apostołów postawy czuwania. Zdolności do oczekiwania. A także odpowiedzialności - przypomniał bp Jezierski. - Służba kapłańska jest dla osób odpowiedzialnych, pozbieranych, zdyscyplinowanych. Takich, na które można liczyć - zaznaczył.

  Na uroczystą Mszę św. do katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu przybyli najbliżsi i przyjaciele nowo wyświęconych kapłanów. - Dzisiejsza ceremonia święceń prezbiteratu wzruszyła mnie do łez - mówi pan Lesław, brat ks. Artura. - Całą rodziną od samego początku - dziś już ks. Artura - wspieraliśmy. Droga była długa, ale warto było. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - podsumował.

  Parafie, do których zostali posłani do pracy duszpasterskiej neoprezbiterzy:

  ks. Jacek Białek - parafia św. Jerzego w Elblągu

  ks. Adam Insadowski - parafia św. Mikołaja w Elblągu

  ks. Kajetan Jakubowski - parafia św. Anny w Sztumie

  ks. Artur Młodziński - parafia św. Wojciecha w Elblągu

  ks. Sylwester Żbikowski - parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Nowym Dworze Gdańskim.

  Więcej o nowo wyświęconych kapłanach diecezji w „Gościu Elbląskim” na niedzielę 29 maja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół