• facebook
 • rss
 • Zaśpiewał w języku syryjskim

  ab

  dodane 30.05.2016 23:25

  „Attacca” zahipnotyzowała publiczność.

  Brawa po zakończeniu oratorium pasyjnego „Cień Oddechu” trwały kilka minut. - Jestem oczarowana - powiedziała pani Modesta. - Przed momentem wylądowałam. Byłam pod samym katedralnym sufitem… a może nawet nad chmurami? Teraz jestem troszeczkę zła na siebie za to, że nie zabrałam na koncert swoich bliskich - dodała. Pani Modesta była również na poprzednim widowisku stowarzyszenia „Attacca”, czyli „Pieśni nad Pieśniami”. Zapewniła, że wybierze się na każdy kolejny koncert przygotowany przez muzyków.

  - Jesteśmy nowym stowarzyszeniem, ale jak państwo widzą, ci młodzi ludzie mają skrzydła - powiedziała Ewa Borys, prezes stowarzyszenia. - Myślę, że my dorośli powinniśmy zrobić wszystko, żeby oni nie zapomnieli, że mogą latać - zaznaczyła.

  „Cień Oddechu” to oratorium pasyjne. Przedstawiona w nim została męka i śmierć Jezusa Chrystusa widziana oczami Adama i Ewy. W role te wcieli się: Małgorzata Borys i Kamil Dominiak.

  Autorką słów była Małgorzata Borys, muzyki - Kamil Jędrzejewski. W przedsięwzięciu wzięła udział 50-osobowa orkiestra, chór, soliści. Gościnnie wystąpił m.in. Ziemowit Klimek, który swoja partię oratorium wykonał w języku syryjskim, z wykorzystaniem techniki śpiewu gardłowego.

  - Rewelacja - podsumował pan Mariusz. - Wszystko zostało tak perfekcyjnie  przygotowane, że powiedzieć można tylko jedno: więcej takich wydarzeń w Elblągu - zauważył.

  Premiera oratorium pasyjnego „Cień Oddechu” odbyła się 30 maja w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. Kolejny występ przygotowany przez stowarzyszenie „Attacca” odbędzie się w lipcu podczas Dni w Diecezji w Elblągu.

   

  Zobacz również: Cień Oddechu

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół