• facebook
 • rss
 • Ważne wezwanie przed ŚDM

  ab

  dodane 19.06.2016 18:25

  Młodzi z całego świata usłyszą bicie serca niezwykłej polskiej rodziny.

  Msza św. w intencji bezpiecznego i owocnego przebiegu Światowych Dni Młodzieży została odprawiona w niedzielę w parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Przewodniczył jej bp Jan Styrna, a homilię wygłosił ks. Edward Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców.

  - Liturgia XII niedzieli zwykłej stawia nam dwa pytania: „Za kogo uważają mnie tłumy?”, „A wy za kogo mnie uważacie?” Te pytanie kieruję do was, młodych zebranych w Tolkmicku - powiedział w czasie homilii ks. Pleń.

  - Jezus był, jest i pozostanie codziennym pytaniem dla wszystkich. Podobnie jak kiedyś był pytaniem dla apostołów i faryzeuszy - kontynuował.  

  Jak wskazał ks. Pleń, Jezus dla jednych jest genialnym człowiekiem, którego wydała historia, dla innych cudotwórcą.

  - Wszystkich jednak niepokoi Jego droga, prawda i życie. Z konieczności będą musieli wypowiedzieć się za Nim lub przeciwko Niemu. Bo Chrystus zawsze będzie kimś współczesnym i nierozdzielnie związanym z ludźmi i Ewangelią. Ze żłóbkiem i krzyżem, życiem i śmiercią.Gdzie jest miłość, tam będzie i On - przyznał kapłan.

  - Jezus Chrystus dla mnie to także ludzie, z którymi codziennie się spotykam - zaznaczył duszpasterz sportowców. - To także młodzi ze zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, którzy w Krakowie i we wszystkich miastach naszej ojczyzny znajdą, poczują rodzinę. Usłyszą bicie serca niezwykłej polskiej rodziny - powiedział ks. Pleń.

  W dalszej części homilii ks. Edward Pleń zaapelował do młodych, by nieśli Chrystusa tym, którzy go nie znają.

  - Pokolenie Jana Pawła II i pokolenie Franciszka nie lękajcie się zaproponować Chrystusa temu, kto Go jeszcze nie zna. Kto zna Go słabo. Nie lękajcie się nieść Chrystusa w swoim sercu i życiu. I nie traćcie odwagi, z Bogiem nigdy nie jesteście sami. On zawsze będzie z wami - zaznaczył. - Bądźcie dumni, że waszym drogowskazem jest Jezus - zaapelował.

  Msza św. była transmitowana przez TVP Polonia. Po Eucharystii odbył się festyn.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół