• facebook
 • rss
 • Wezwani, by budować na Chrystusie

  Marcin Marciniak

  dodane 24.06.2016 11:40

  Przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu 23 czerwca 2016 r. zawiązała się wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Uroczystą Mszę Świętą sprawowaną przez ks. kan. dr Mariusza Klimkowskiego, delegata Biskupa Elbląskiego ds. Odnowy w Duchu Świętym, poprzedziły wybory lidera grupy.

  - To, co wyróżniało pierwszą wspólnotę chrześcijan, była ich wzajemna miłość - mówił w czasie homilii ks. Klimkowski. Zachęcał, by świadectwo życia członków pociągało innych do wiary.

  Nawiązał także do ewangelicznej przypowieści o dwóch domach budowanych na skale i piasku. - Fundamentem pod budowę wspólnoty musi być zawsze Chrystus. Nie ksiądz, nie nabyte przyzwyczajenia, ale Chrystus - dodawał kapłan. Wskazał także na prorocki styl życia jakim powinny kierować się osoby należące do grup Odnowy w Duchu Świętym.

  - Ważnym znakiem na dzisiejszej uroczystości jest obecność księdza proboszcza. Rozpoczynacie działalność z jego błogosławieństwem - kontynuował ks. Mariusz.

  Ks. Józef Bommersbach, proboszcz parafii w Dzierzgoniu, na zakończenie Mszy Świętej dziękował ks. Piotrowi Olechowskiemu i wszystkim członkom wspólnoty za obecność i modlitwę.

  - Nasza parafia bardzo was potrzebuje - mówił proboszcz. - Potrzebuje waszej modlitwy, ale o wiele bardziej waszego świadectwa. Od dziś jesteście posłani także i po to, by swoim codziennym życiem docierać do tych, których w kościele nie ma. W waszych rodzinach, środowiskach pracy i nauki bądźcie tymi, którzy niosą Chrystusa. Zapraszajcie swoją postawą do wiary - zakończył.

  Inicjatywa założenia kolejnej w diecezji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym podjął ks. Piotr Olechowski, wikariusz parafii w Dzierzgoniu. W pierwszej połowie 2015 r. zorganizował on rekolekcje ewangelizacyjne, w których uczestniczyło ok. 70 osób.

  Gdy rekolekcje się zakończyły, zostały położone pierwsze fundamenty pod wspólnotę, która od 7 czerwca 2015 r. zaczęła się gromadzić na cotygodniowej modlitwie charyzmatycznej. Przez ten okres liczba członków wspólnoty ustabilizowała się i wynosi ok. 30 osób.

  Grupa chętnie podejmuje różne inicjatywy, dlatego też uczestniczyła w Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, a także wspiera duszpasterskie działania parafialne. Dzierzgoń, 23.06.2016, po Eucharystii był czas na wspólne świętowanie.   Dzierzgoń, 23.06.2016, po Eucharystii był czas na wspólne świętowanie. Zuzanna Koziara

  W czwartek 18 czerwca wspólnotę odwiedzili diecezjalni koordynatorzy Odnowy w Duchu Świętym - ks. kan. dr Mariusz Klimkowski i Beata Towarek, którzy potwierdzili włączenie nowo powstałej grupy w struktury Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym diecezji elbląskiej.

  Wspólnota wybrała również swojego lidera, została nim pani Alicja Kozak. Grupa otrzymała także świecę - symbol Chrystusowej obecności, która towarzyszyć będzie przy każdym spotkaniu modlitewnym.

  Po Mszy Świętej ks. Klimkowski zawierzył całą parafię i szczególnie zawiązującą się wspólnotę Matce Bożej Różańcowej. Po uroczystościach liczni uczestnicy liturgii skorzystali z zaproszenia wspólnoty i udali się na wspólną agapę.

  Wspólnota spotyka się w każdy czwartek po Mszy Świętej o 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół