• facebook
 • rss
 • Oczekiwanie pełne wrażeń

  łs

  dodane 04.07.2016 12:30

  Śniadanie polskie, rejs łodzią wikingów, a potem wyprawa na zamek - w trakcie Dni w Diecezji nie będzie czasu na nudę.

  Choć poprzedzające główne obchody Światowych Dni Młodzieży Dni w Diecezji mają charakter religijny i będą duchowym przygotowaniem do spotkania w Krakowie, to nie zabraknie w ich czasie rozrywki i ciekawych wydarzeń.

  Czego więc - poza duchowymi doświadczeniami - mogą spodziewać się ich uczestnicy oraz pielgrzymi z zagranicy od 20 do 25 lipca br.?

  Dużo atrakcji czeka na osoby, które lubią historię i zwiedzanie. Pielgrzymi będą mogli zobaczyć wszystkie wartościowe obiekty historyczne w naszej diecezji. - Z sygnałów, które odbieramy wiemy, że interesują ich przede wszystkim Muzeum w Sztutowie oraz zamek krzyżacki w Malborku - mówi ks. Wojciech Skibicki, koordynator ŚDM w naszej diecezji.  

  Dla fanów średniowiecznych klimatów przygotowano również rejs łodzią wikingów po rzece Elbląg.

  Nudzić się nie powinni także zwolennicy aktywnego wypoczynku. Dla nich elbląski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował wiele zajęć sportowych. Ich zwieńczeniem ma być mecz piłkarski "Diecezja Elbląska kontra Reszta Świata".

  Wcześniej uczestnicy ŚDM będą mogli rywalizować w zawodach pływackich, które odbędą się w Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka". Po zmaganiach sportowych zregenerować siły będzie można na spacerze po Parku Bażantarnia oraz posilając się przy wspólnym ognisku.

  W czasie gościny w naszym mieście pielgrzymom nie powinno zabraknąć również kontaktu z kulturą. Ten ma zapewnić Festiwal Narodów, który odbędzie się na elbląskiej starówce.

  - Z festiwalowej sceny będziemy mogli usłyszeć występy grup muzycznych i scholi z naszej diecezji - mówi Adam Jocz z UM w Elblągu. Jak dodaje, przygotowany zostanie też jarmark odpustowy i festyn, z grami i zabawami zarówno dla pielgrzymów i mieszkańców miasta. W ratuszu odbędą się warsztaty plastyczne o tematyce religijnej.

  - Ciekawostką powinny być z kolei lekcje warzenia mikstur ziołowych, według receptury znanego elbląskiego franciszkanina ojca Klimuszki - dodaje Jocz. Rozczarowani nie powinni być również smakosze, gdyż jak zapowiadają organizatorzy na stoiskach spróbować będzie można również wielu różnych lokalnych potraw. Zaplanowano m.in. śniadanie polskie dla gości z zagranicy

  Aby ŚDM w diecezji przebiegły w dobrej atmosferze, ale i bezpiecznie współpracować ze sobą będą nie tylko ratusz i kuria.

  - Specjalne zadania na ten czas zostaną przekazane policji, straży miejskiej i straży pożarnej - wyjaśnia Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem przybyłych podczas wszystkich imprez.

  Po zakończeniu Dni w Diecezji pielgrzymi z zagranicy oraz nasza młodzież udadzą się na obchody centralne do Krakowa.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół