• facebook
 • rss
 • Onko Tour - pokonają 400 kilometrów

  ab

  dodane 09.07.2016 10:55

  W czasie walki z chorobą najważniejsze jest, by widzieć pozytywne przykłady.

  Ok. 10 osób po przebytej chorobie nowotworowej, 1 sierpnia wyruszy z Elbląga w trasę „Onko Tour”. Do pokonania będą mieli ok. 400 km. Rajd zakończą 6 sierpnia w Suwałkach.

  - Nie chodzi nam o to, by była to grupa 100 osobowa. Chodzi nam o przekaz - mówi Katarzyna Gulczyńska z Fundacji „Pokonaj Raka”.

  - Pokazujemy, że raka można pokonać przy pomocy pasji i marzeń - opowiada pani Katarzyna. - Wszelkie ograniczenia są w naszej głowie. Wiele sukcesów zależy od naszego nastawienia, postrzegania świata. Należy karmić się pozytywnymi, a nie negatywnymi przykładami - zaznacza.  

  Rajd nawiązuje do najważniejszego kolarskiego wyścigu w kraju "Tour de Pologne", który w lipcu przejedzie przez Polskę. "Onko Tour" swoim patronatem objął Czesław Lang.

  "Od wielu lat wspieram inicjatywy promujące zdrowy i aktywny tryb życia, a także akcje charytatywne i społeczne. Jako były sportowiec doskonale wiem jak istotne w naszym życiu są zdrowie, aktywność, ruch i dobre odżywanie" - napisał w apelu Czesław Lang.

  "Niestety nie wszyscy mają szansę na zdrowe życie. Jednak najpiękniejsze jest to, że mimo choroby się nie poddają, walczą i chcą żyć pełnią życia. Dlatego też z wielką radością przyjąłem zaproszenie do udziału w wyścigu "Onko Tour” organizowanego przez Fundację Pokonaj Raka. Ciekawy pomysł, szczytny cel, wspaniała atmosfera - to wszystko skłoniło mnie do udziału w wyścigu, który odbędzie się na początku sierpnia tego roku” - dodał były sportowiec.

  Katarzyna Gulczyńska chorym pomaga już prawie 10 lat. Jak zaznacza wielkim sukcesem jest to, że coraz więcej osób, idąc za przykładem tych co pokonali chorobę, w czasie walki z nią ma odwagę robić rzeczy, które dla zdrowego człowieka mogą być za trudne.

  Trasa "Onko Tour” 2016:

  1.08 - Elbląg - Frombork

  2.08 - Frombork - Pieniężno

  3.08 - Pieniężno - Lidzbark Warmiński

  4.08 - Lidzbark - Węgorzewo

  5.08 - Węgorzewo - Stańczyki

  6.08 - Stańczyki - Suwałki (zakończenie i pożegnanie).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół