• facebook
 • rss
 • Po pierwsze gościnność

  ab

  dodane 20.07.2016 20:05

  W Elblągu pielgrzymów przywitano tradycyjnie - chlebem i solą.

  Ok. 50-osobowa grupa pielgrzymów z Malezji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec w środowe popołudnie przybyła do Elbląga. Pielgrzymi ci w Elblągu postanowili spędzić Dni w Diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży.

  - Jesteśmy w sercu diecezji. Cieszymy się, że jesteście tutaj razem z nami - powiedział, witając młodzież, ks. Wojciech Skibicki. - Są z nami rodziny, które otwierają swoje domy i serca.

  Tuż po przybyciu do Polski pielgrzymi poznali młodzież z Elbląga. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca na placu przy katedrze. Następnie, po krótkim przywitaniu, młodzież udała się z rodzinami do ich domów.

  - Udział w Światowych Dniach Młodzieży bez przyjęcia pielgrzymów do swojego domu byłby niepełny. Jesteśmy gospodarzami, ugościć tych, którzy do nas przyjeżdżają, to dla nas podstawa - mówi Magdalena Sadowy. - Ci, którzy mają mieszkaniowe możliwości, powinni pokazać polską gościnność. To jest naturalne - dodaje jej tata, Rafał Sadowy.

  Rodzina z parafii św. Rafała Kalinowskiego ugości 4 osoby z Brazylii. - Nie mieliśmy wątpliwości, czy powinniśmy przyjąć młodzież do swojego domu. Kiedy tylko pojawiła się taka propozycja, powiedzieliśmy: tak - zaznacza pan Rafał.

  Kasia Peterson zaprosiła pielgrzymów z Malezji. Przygotowując się do ich przyjazdu, wyobraziła sobie, że prowadzi pięciogwiazdkowy hotel. - Przypomniałam sobie okres, kiedy ja wiele czasu spędzałam w hotelu i to, czego wtedy oczekiwałam - uśmiecha się. Goście z Malezji pierwszego dnia, na obiad, zjedzą kotleta schabowego z ziemniakami i surówką. Będą również pierogi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół