• facebook
 • rss
 • Zioła kontra rak

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 11.08.2016 16:50

  Taka wiedza może się przydać każdemu.

  Zioła są naszym naturalny sojusznikiem w walce o zdrowie organizmu. Jeśli są właściwie stosowane, mogą być wsparciem dla niego w starciu z najcięższymi przeciwnikami, nawet takimi jak choroby nowotworowe. W czasie kolejnego już spotkania w tym roku w ramach Zielonego Lata w Bibliotece Elbląskiej Anna Izdebska opowiadała, jak zioła mogą wspomóc nasz organizm po chemioterapii.

  - Oczywiście, nigdy nie powiemy, że zioła mogą wyleczyć z choroby nowotworowej, ale kiedy ją przebywamy, mogą być dla nas ogromną pomocą - zaznaczyła na wstępie. - Dlatego chciałabym zacząć od... śliwek. Nie jest to, co prawda, zioło, ale naturalny składnik, który zawiera mnóstwo mikroelementów działających antyrakowo. A że mamy obecnie sezon na śliwki, to zachęcam państwa serdecznie: jedzcie te owoce!

  Następnie prelegentka podawała już rady konkretnie osobom, które przeszły lub są w trakcie chemioterapii. - Myślę, że to przydatna wiedza - mówi pani Leokadia. - Każdy ma wśród swoich bliższych lub dalszych znajomych kogoś, kogo dotknęła choroba nowotworowa. A znając te właściwości ziół, możemy tę osobę wspomóc.

  - Bardzo przydatna w trakcie i po chemioterapii jest herbatka z przytulii - mówiła A. Izdebska. Jednocześnie wyjaśniała, że jest to zioło, które doskonale oczyszcza krew, także ze szkodliwych składników, które dostały się do niej w trakcie tego rodzaju leczenia.

  Jak zauważyła A. Izdebska, obecnie w takiej kuracji dużą popularnością i skutecznością cieszy się ekstrakt z grzybków japońskich. - Działa wzmacniająco, niszczy komórki rakowe, a nawet zapobiega przerzutom - przytacza dane.

  Jako kolejny bardzo przydatny preparat wymieniła sok z gravioli. - Zawiera on mnóstwo przeciwutleniaczy, a więc zwalcza komórki rakowe - wyjaśniła.

  Anna Izdebska wskazała również, że po chemioterapii organizm jest wycieńczony. - Potrzebuje więc takiego zastrzyku energii. I tu z pomocą przychodzi zgrane trio ziół: kwiat nagietka, krwawnik i pokrzywa - mówiła. Wyjaśniła, że nagietek to naturalna penicylina, krwawnik wzmacnia nasz szpik, zaś pokrzywa odbudowuje krew.

  - Z przyjemnością uczestniczę w tych spotkaniach, bo mogę się dowiedzieć nie tylko ciekawych, ale i bardzo potrzebnych rzeczy - podsumowuje pani Leokadia. - No, i jeszcze spróbować ziół, o których mowa.

  Na każdym spotkaniu bowiem organizatorzy częstują uczestników różnymi rodzajami ziołowych naparów i herbat.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół