• facebook
 • rss
 • Elbląskie noce

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 19.08.2016 22:15

  Tu o tym, kto jest najlepszy, decyduje publiczność.

  Koncertem „Najlepsi z Najlepszych” rozpoczęły się tegoroczne Elbląskie Noce - Festiwal Piosenki Wartościowej. - To jubileuszowa edycja festiwalu, który już od 20 lat w jeden sierpniowy weekend zapewnia sporą dawkę artystycznych doznań - mówiła Monika Kowalczyk-Kogut, otwierając imprezę. - W pierwszy dzień otrzymujemy to, co najlepsze w pigułce. Możemy bowiem w tym czasie usłyszeć laureatów festiwali piosenki artystycznych, odbywających się w całej Polsce, a czasem nawet za granicą.

  Jak podkreślali organizatorzy, tego wieczoru na scenie zaprezentowało się sześć różnych osobowości, które połączyła wspólna pasja do muzyki i nieprzeciętny wokal. Przed elbląską publicznością wystąpili: Oktawia Bernaś, Kamila Dauksz, Marta Fitowska, Karolina Micor, Dominik Rybiałek i Kaja Wasilewska.

  Z tej szóstki w czasie festiwalu wyłaniany jest jeszcze jeden laureat. O tym, do kogo powędruje Księżycowa Statuetka, tradycyjnie decyduje publiczność. W czasie koncertu widzowie otrzymali karteczki, na których wskazywali swojego faworyta. Wybór nie był łatwy.

  - Myślę, że wszyscy zaprezentowali wyrównany poziom - mówi pani Janina. - Ale zagłosuję na Oktawię, bo była najmłodsza w tym gronie, a nie ustępowała bardziej doświadczonym artystom.

  - Mnie najbardziej do gustu przypadł jedyny mężczyzna w tym gronie - mówi pani Kamila. - Być może dlatego, że właśnie tak się wyróżniał.

  Zdaniem większości widzów najlepsza była Kaja Wasilewska z miejscowości Kobyłocha koło Szczytna. Statuetkę dla "Najlepszego z Najlepszych" laureat odbierze jutro w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół