• facebook
 • rss
 • Pożegnanie wakacji

  Agata Bruchwald

  dodane 27.08.2016 21:20

  Główną nagrodą był… żywy królik.

  Kilkadziesiąt osób bawiło się w sobotnie popołudnie na „Pożegnaniu wakacji” zorganizowanym przez parafię Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.  

  - Pomysł zorganizowania festynu parafialnego narodził się trzy lata temu. Pomysłodawcą był ks. Andrzej Mamajek. Co roku kultywujemy to - bo tak należy to nazwać - święto parafii - mówi Mateusz Nieścigorski. - Do udziału w nim zapraszamy całe rodziny.

  - W tym roku został on ulepszony. Dochód z niego zostanie przeznaczony nie tylko na dofinansowanie zimowiska dla dzieci z Kwidzyna, ale i wspomoże Hospicjum Domowe z Gdańska „Pomorze dzieciom”, które w tym roku nie dostało dotacji od państwa - zaznacza Kacper Nogowski. Podczas pikniku piekł i częstował goframi.

  Przygotowania do festynu trwały około miesiąca. Wzięło w nich udział ok. 30 osób - Liturgiczna Służba Ołtarza, parafianie. Nad całością czuwał ks. Janusz Kilian, proboszcz. Wielu uczestników festynu wzięło udział w losowaniu nagród. Najbardziej atrakcyjna? Żywy królik. Zatańczono także belgijkę. Można było również poczęstować się ciastem, wcześniej oczywiście należało spróbować grochówki oraz tego, co na grillu się piekło. 

  - Do Kwidzyna przejechałem wczoraj. Przygotowania do festynu już trwały - mówi kl. Michał Semeniuk. W piątek prace trwały do późnych godzin nocnych, a wstać, by rozpocząć gotować grochówkę, trzeba było o godz. 4 nad ranem.

  - Noc była krótka. Wymagały tego przygotowania. Ale jak widać, grochówka smakuje. Przy gotowaniu zupy kluczową rolę odegrał ks. Janusz Kilian - zaznacza kl. Michał.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół