• facebook
 • rss
 • Dożynki w obrazie miłosierdzia

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 18.09.2016 23:00

  - Chrystus ma zawsze miłosierne podejście do naszych spraw i potrzeb - mówił biskup Jacek.

  Tegoroczne dożynki diecezji elbląskiej miały szczególny charakter. Jak co roku odbyły się one w Zielonce Pasłęckiej w tamtejszym Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Wyjątkowej natury nadał im bowiem tegoroczny Rok Miłosierdzia.

  W związku z tym zbiegiem okoliczności biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski w homilii podczas Mszy Świętej dożynkowej przypomniał historię cudownego obrazu Jezusa Boleściwego, znajdującego się w miejscowym kościele. - Pod tym obrazem umieszczono napis: Lud się do Ciebie w potrzebach ucieka. Jezu - od Ciebie miłosierdzia czeka - powtórzył dwukrotnie biskup Jacek. - Napis ten podkreśla kult Chrystusa cierpiącego, a także przekonanie o miłosiernym podejściu Zbawiciela do naszych ludzkich spraw i potrzeb.

  - Upływa czas, zmieniają się epoki dziejów, przychodzą i odchodzą pokolenia, nasze życie na ziemi szybko mija - zwracał uwagę kapłan. - Z jego zmaganiami, cierpieniem, miłością, bólem. Wszystko się zmienia. Trwa jednak Bóg - Jezus Chrystus, ukrzyżowany, cierpiący i zmartwychwstały, bolesny i chwalebny - podkreślał.

  Biskup Jezierski przypomniał również słowa św. Jana Pawła II, który pisał, że Miłosierdzie Boże najbardziej ujawniło się w cierpieniu Jezusa, podjętym za nas i dla nas. - Obraz Jezusa Chrystusa z Tarnoródy, trwający, przechowywany, pielęgnowany i strzeżony w kościele w Zielonce Pasłęckiej nieustannie przypomina nam o Bożym Miłosierdziu dla nas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół