• facebook
 • rss
 • Pokazała ich świat

  Agata Bruchwald

  dodane 07.10.2016 09:15

  W czwartek 6 października w Galerii na Wyspie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu otwarto wystawę „(Nie)zwyczajne zdjęcia”. Autorką portretów dzieci z zespołem Downa jest Kamila Bannach-Kądziałko.

  - Bardzo zależało mi, żeby zdjęcia te pokazywały dzieci w jak najbardziej naturalnym świetle. Dlatego nie zamknęłam ich w studio. Chciałam ukazać dziecięcy świat, dlatego mamy tu kolory, a nie tylko czerń i biel - powiedziała Kamila Bannach-Kądziałko.

  Kamila Bannach-Kądziałko z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Jest animatorem i menadżerem kultury. Aktywnie działa na płaszczyźnie propagowania edukacji kulturalnej, budowania zdrowych relacji rodzicielskich, rozwijania kompetencji artystycznych.

  Zdjęcia powstawały prawie rok. Jako modelki i modle wystąpili: Zuzanna, Marcel, Alicja, Marzena, Maks, Jan, Rozalia.

  Poprzez zdjęcia artystka chciała powiedzieć, że te dzieci są fantastyczne, a ich rodzicie jeszcze lepsi. Osoba odwiedzająca wystawę, ma również przypomnieć sobie swoje własne dzieciństwo.

  Każda z sześciu sesji podczas, których powstawały zdjęcia była zupełnie inna. Modelki i modele byli odpowiednio ubrani. Kamila Bannach-Kądziałko chciała poprzez to uświadomić, że dziecko z zespołem Downa może reklamować modną odzież.

  Jak zapewniła autorka projektu, każda sesja uwrażliwiała i otwierała ją na drugiego człowieka. - Po zakończeniu tego projektu stwierdziłam, że był to dla mnie prezent. Nie spodziewałam się, że od zupełnie obcych osób dostanę tak dużo niematerialnych prezentów.

  Marzeniem Kamili Bannach-Kądziałko jest to, by zdjęcia wzbudziły ciekawość u osób je oglądających, a z drugiej strony przyczyniły się do włączenia osób z niepełnosprawnością intelektualną do społeczeństwa. 

  Wystawę „(Nie)zwyczajne zdjęcia” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Warszawska 51) do końca października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół