• facebook
 • rss
 • Będzie smacznie i ciepło

  Agata Bruchwald

  dodane 18.10.2016 11:20

  - Pewnego wieczoru spotkaliśmy się, aby zastanowić się jak zakończyć Rok Miłosierdzia. Ksiądz proboszcz wyszedł z inicjatywą rekolekcji, które miałyby zachęcić niewierzących do przyjścia na kilka spotkań organizowanych przez Kościół - opowiada Karolina Zabaryłło, współorganizatorka rekolekcji „Najedz się”.

  - Obawialiśmy się jednak rekolekcji prowadzonych jedynie przez księży. Wspólnie uznaliśmy, że osobom poszukującym Boga łatwiej będzie słuchać ludzi, którzy są dla nich "zwyklejsi".

  Rekolekcje „Najedz się” odbędą się w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Pierwsze spotkanie już w sobotę 22 października. Dwa kolejne w piątki - 28 października i 4 listopada. Rozpoczęcie o godz. 18. Wziąć w nich udział może każdy, niezależnie od wieku. Dlatego też w przygotowania zaangażowane są osoby młode, dorośli, jak również starsi. „Będzie ciepło, będzie pysznie! Rozgrzejemy się przede wszystkim od środka!” - zapewniają organizatorzy.

  - Nazwę „Najedz się” wymyślił całkowicie przypadkiem jeden z członków wspólnoty KSM. Chcemy zachęcić ludzi, aby przyszli i ucztowali z nami przy jednym stole - dosłownie. To nie jest żart. Będzie mnóstwo jedzenia i każdy kto przyjdzie na pewno znajdzie coś dla siebie - zapewnia Karolina.

  - Poza pierwszą nazwą wymyśliliśmy również cztery inne  hasła: uczta, słowo, spotkanie, wieczerza. To wszystko wydarzy się właśnie podczas tych trzech spotkań. Nie chcemy jednak zdradzać wszystkich szczegółów. Jedno jest pewne - warto przyjść... i wziąć ze sobą znajomych, którzy poszukują Boga lub dopiero chcą poczuć chęć poszukiwania Go.

  Inspiracją do utworzenia programu był kurs Alfa. W przygotowania zaangażowani są kapłani z parafii, czyli ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz, ks. Sławomir Milde, ks. Marcin Marciniak, ks. Piotr Bryk.

  - Myślę, że wielu z nas przechodziło przez okres "wielkiej niewiary" w swoim życiu. Z osobą całkowicie negatywnie nastawioną do Kościoła, kontakt najłatwiej nawiązać świeckim. Porozmawiać na każdy temat, odpowiedzieć na pytania biorąc przykłady ze swojego, zwykłego życia. A naszym najpiękniejszym zadaniem  na zakończeniem Roku Miłosierdzia jest właśnie nawracanie, a przynajmniej próba robienia tego - podsumowuje Karolina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół