• facebook
 • rss
 • Podchody z pytaniami

  Agata Bruchwald

  dodane 24.10.2016 21:30

  Sprawdzili, ile wiedzą o św. Janie Pawle II.

  Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych działającego przy parafii św. Wojciecha i Szkolnego Koła Caritas (szkoła podstawowa nr 18) w poniedziałkowe popołudnie uczestniczyły w podchodach z pytaniami o św. Janie Pawle II. Zabawę zorganizowała biblioteka pedagogiczna w Elblągu.

  Zadaniem uczestników gry było m.in. znalezienie na mapie ważnych dla Karola Wojtyły miejsca: Krakowa, Watykanu, Fatimy. Kolejne to rozwiązanie krzyżówki. Jedno z pytań brzmiało: młodzieńcza pasja Ojca Świętego? Inne zadanie to ułożenie, po kolei, rozsypanych zwrotek „Barki”. W quizie należało zadecydować czy to prawda, czy nie, np. czy Jan Paweł II spotkał się osobiście ze św. Faustyną?

  - Część zadań była prosta. Inne były trudne, panie musiały nam podpowiedzieć - przyznaje Basia. - Najtrudniejsze było połączenie rysunków z odpowiednimi nazwami. Nie wszystkie słowa były dla nas znane - nie kryje Oliwia. W tym zadaniu dzieci musiały pochwalić się m.in., że wiedzą jak wygląda mitra.

  - Była to bardzo fajna zabawa. Dużo trzeba było biegać po schodach - mówi Magda. Zosia w zajęciach w bibliotece uczestniczyła po raz kolejny. Bardzo jej się podobają. W ubiegłym roku brała udział w lekcji o św. Janie Pawle II.

  Dzieci na zajęcia do biblioteki wybrały się z Anną Mienicką, katechetką. Podchody z pytaniami o św. Janie Pawle II to jedna z ofert zajęć dla dzieci i młodzieży Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół