• facebook
 • rss
 • Międzynarodowe bieganie po zamku

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 27.10.2016 18:56

  Żołnierze z krajów Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO rywalizowali w biegach przełajowych.

  Skoncentrowani na swoim celu Niemcy, wyluzowani Amerykanie, radośni i wcale nie flegmatyczni Brytyjczycy oraz z dumą prezentujący swoje pomarańczowe akcenty na strojach sportowych Holendrzy, stanęli na starcie Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w biegach przełajowych (HQ AIRCOM Inter - Nation Cross Country Championships 2016). Odbyły się one na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku.

  Pomimo takiej różnorodności narodów, z trybun jednak dominowało gromkie - Polska! Polska! gdyż w zmaganiach brali z nimi udział także gospodarze czyli Polacy. Żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku wystawili bardzo silne reprezentacje.

  Wojskowi rywalizację toczyli na trasie biegowej na Wałach von Plauena, gdzie do pokonania mieli odpowiednio: panie - 6 kilometrów, zaś panowie - 10 km.

  Zmagania sportowe rozpoczął jednak bieg na jednej pętli w kategorii "CISM DAY RUN". Był to wspólny start żołnierzy kobiet i mężczyzn, którzy rywalizowali w umundurowaniu polowym.

  - Bardzo ciekawie oglądało się ten wyścig - komentuje obserwujący zawody z trybun Tomasz. - Zwłaszcza, że zawodnicy mieli na plecach dość spore plecaki. Wyobrażam sobie, że musieli dać z siebie naprawdę wiele, aby ukończyć taką trasę.

  Widzowie malborskiego biegu mogli obejrzeć wśród uczestników także polskich olimpijczyków z igrzysk w Rio de Janeiro 2016 r., m.in. st. szer. Monikę Stefanowicz z WKS Grunwald Poznań, która reprezentowała nasz kraj w maratonie. W tej samej dyscyplinie w Brazylii wystąpili również szer. Iwona Lewandowska(Bernadeli) z LKS Vectra Włocławek oraz st. szer. Henryk Szost z WKS Grunwald Poznań.

  Reprezentanci naszego wojska nie dali taryfy ulgowej swoim kolegom z zagranicy. Wśród pań pierwszych sześć miejsc zajęły Polki. Równocześnie na metę wbiegły Iwona Bernardelli oraz Olha Kalendrova-Ochal. Na trzecim stopniu podium stanęła Ewelina Paprocka.  Najszybszą zagraniczną żołnierką była reprezentantka Niemiec - Monika Rausch.

  Biało-czerwone było też podium po rywalizacji mężczyzn. Zwycięstwo najlepszego polskiego maratończyka i olimpijczyka Henryka Szosta było oczekiwane, choć o wygraną do ostatnich metrów walczył też Mariusz Giżyński, który metę przekroczył sekundę później.

  Trzecie miejsce zajął Łukasz Kujawski. Najszybszym obcokrajowcem był Mike Kellenberg. Reprezentant brytyjskich sił powietrznych zajął piąte miejsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół