• facebook
 • rss
 • Powstaje NPR-owska społeczność

  Agata Bruchwald

  dodane 04.12.2016 13:30

  Z doradcą rodzinnym skontaktuj się… poprzez aplikację.

  - Co trzy miesiące spotykamy się na kursach dla narzeczonych - mówi Cezary Mazurek, który wraz z żoną Martą pracuje w poradni doradztwa rodzinnego w Morągu. - Nasza praca polega na prowadzeniu konferencji dla narzeczonych. Jest to cykl siedmiu spotkań z księżmi i osobami świeckimi - małżonkami. Dodatkowo każda para narzeczonych musi spotkać się indywidualnie z doradcą. Wcześniej przygotowuje kartę obserwacji cyklu miesiączkowego - kontynuuje. Doradcy interpretują wykres i uczą parę takiej interpretacji.

  Marta i Cezary są rodzicami dwójki dzieci. W poradni są najmłodsi wiekiem i stażem małżeńskim. - Na początku było to dla nas trudne zadanie, ale dzięki niemu sami także się uczymy - zaznacza Marta.

  W Elblągu odbyło się spotkanie formacyjne doradców rodzinnych z całej diecezji. Poprowadzili je Elżbieta i Michał Gołąb z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny w Warszawie. W czasie spotkania przedstawili m.in. plan utworzenia „społeczności NPR-owskiej”. Dzięki elektronicznej karcie obserwacji oraz powstającej aplikacji będzie ona otwarta dla każdego.

  Instytut pracuje nad tym, by doradcy oraz duszpasterze rodzin mieli nowoczesne narzędzia, które pomogą w pracy i kontakcie z narzeczonymi. Na powstającej platformie będą oni mogli m.in. zapisać się na kurs przedmałżeński, a doradcy określić najwygodniejsze dla nich terminy spotkań. Aplikacja zaś pozwoli prowadzić e-kartę obserwacji i poprzez internet kontaktować się z doradcą, który ją zinterpretuje.

  - Młodych ludzi to interesuje. Oni nie chcą kartki i długopisu. Oni chcą mieć smartfona i wszystko w nim - zwróciła uwagę Elżbieta Gołąb. Dodała, że są to ciekawsze narzędzia od tych, jakie proponują farmaceuci.

  Jak zaznaczyli prelegenci, propozycje instytutu obecnie zapewniają lepszy kontakt doradców z narzeczonymi, a w przyszłości pozwolą utworzyć bazę danych młodych. Dzięki temu za kilka lat duszpasterze i doradcy rodzinni będą mogli się z nimi skontaktować i na przykład zaprosić na ważne wydarzenie.

  Organizatorem spotkania był Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Elbląskiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół