• facebook
 • rss
 • Wrócili ze Światłem

  Agata Bruchwald

  dodane 12.12.2016 15:50

  Już w najbliższą niedzielę harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Elbląga.

  Wczoraj członkowie Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele elbląskiego hufca - pwd. Sławomir Sękowski, ćw. Michał Nazimiek i kl. pwd. Piotr Kanarek. Do Zakopanego z grupą harcerzy chorągwi warmińsko-mazurskiej pojechali już w czwartek.

  - W sobotę Zakopane dosłownie zamieniło się w harcerskie miasteczko. Na ulicach tatrzańskiego miasta można było spotkań młodych ludzi w mundurach, którzy brali udział w grze miejskiej. Po niej odbyły się warsztaty, a o godz. 18 starsi uczestnicy Zlotu spotkali się w kościele pw. Świętego Krzyża na koncercie zespołu „Cisza jak ta”, zaś dla młodszych był przygotowany film w Kinie „Sokół” - opowiada kl. pwd. Piotr Kanarek.

  Punktem kulminacyjnym spotkania była niedzielna Eucharystia w kościele św. Józefa w Svit pod Popradem (Słowacja), podczas której harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów.

  - Stamtąd iskierka Pokoju rozeszła się już na całą Polskę, także do naszego miasta. Odebrać je będzie można podczas Miejskiej Wigilii od harcerzy z naszego hufca - zaznacza kl. pwd. P. Kanarek.

  Zlot BŚP 2016 rozpoczął się w już piątek. Wieczorem harcerze z całej Polski zgromadzili się na Nabożeństwie Światła w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie wspólnie modlili się o pokój dla Polski i całego świata.

  Betlejemskie Światło Pokoju harcerze mieszkańcom Elbląga przekażą w niedzielę 18 grudnia o 15.45. W tym roku przekazaniu Światła towarzyszy hasło „Odważnie twórzmy pokój”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół