• facebook
 • rss
 • Kolęda wielu serc

  js, ab

  dodane 09.01.2017 11:00

  Koncert ten to przypomnienie, że muzyka ma łączyć, a nie dzielić ludzi.

  W niedzielę 8 stycznia w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim odbył się II Koncert Kolęd i Pastorałek. Wydarzeniu przyświecało hasło „Kolęda wielu serc”. Organizatorem wydarzenia był miejscowy, znany szerokiej publiczności kościelno-miejski chór Sursum Corda, którym kieruje organista Sławomir Tyburski.

  - Celem koncertu było zaproszenie mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego do wspólnego kolędowania. Przy okazji było to przypomnienie, że muzyka ma łączyć, a nie dzielić, stąd też po raz kolejny zdecydowano się na nadanie wydarzeniu tytułu „Kolęda wielu serc” - tłumaczy Justyna Suszewska, członkini chóru.

  Podczas koncertu w kościele wybrzmiały tradycyjne, dobrze wszystkim znane kolędy, jak i mniej znane pastorałki. - Spotkanie wywołało u słuchaczy wiele pozytywnych emocji, nie zabrakło łez wzruszenia, a podziękowaniom nie było końca. Była to prawdziwa uczta dla serca i ucha - ocenia Justyna Suszewska.

  Podobnie jak w roku ubiegłym z chórem Sursum Corda wystąpiły dzieci z nowodworskich parafii oraz młodzież z miejscowego gimnazjum. Koncert odbył się w niedzielę 8 stycznia. Wydarzenie to przyciągnęło wielu słuchaczy, nie zabrakło przedstawicieli miejscowych władz, ludzi ze świata kultury oraz księży.

  Chór Sursum Corda regularnie bierze udział wydarzeniach organizowanych przez Nowy Dwór Gdański, a także reprezentuje region wśród zagranicznych miast partnerskich. W najbliższą niedzielę chór usłyszeć będzie można w nowostawskim Agape.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół