• facebook
 • rss
 • Tak idę

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 31.01.2017 17:40

  Po raz pierwszy w rekolekcjach powołaniowych uczestniczy 11 osób. Dla pozostałych rekolektantów to już kolejne takie spotkanie.

  W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu trwają rekolekcje powołaniowe. Bierze w nich udział 21 chłopców. Spotkanie odbywa się pod hasłem: „Zejdź z kanapy! Idź i głoś!”

  - Hasło rekolekcji rozbieramy na czynniki pierwsze - mówi ks. Sławomir Milde, prowadzący rekolekcje. - Pierwszy dzień naszych spotkania upłynął pod znakiem słów: „Zejdź z kanapy.” Konferencja była poświęcona temu, co zrobić by z niej zejść - kontynuuje.

  Rekolektanci mogli zastanowić się, czy lubią być odważni, chcą wychodzić z inicjatywami, a zadania im powierzone wykonują z ochoczym sercem.

  Konferencje, tematy medytacji nawiązują do nauczania papieża Franciszka. Rekolektanci mogli również odpowiedzieć sobie na pytanie czy są ludźmi ryzyka - ryzykują z Panem Bogiem? Czy są młodzi, czy są młodymi emerytami?

  - Patrzymy na to pod kątem powołania. Czy jestem osobą, która odpowiada: „Tak idę”, czy raczej ociągam się, boję się cokolwiek zrobić - wskazuje ks. Sławomir.

  Po raz drugi w rekolekcjach w WSD uczestniczy Dominik Żmuda z parafii bł. Doroty z Mątów w Elblągu. - Tu jest bardzo fajna atmosfera, mogę poznać wiele ciekawych osób - opowiada. - Dużo czasu mogę spędzić w ciszy, z Panem Bogiem - kontynuuje. Dominik nie zapomina dodać, że jest dobre jedzenie.

  - Udział w rekolekcjach zaproponował mi ks. Sławek. Stwierdziłem, że to dobra okazja, by pobyć w seminarium i poznać nowych ludzi. Przyszedłem - mówi Jakub Jabłoński z parafii św. Brata Alberta w Elbląg.

  - Znalazłem ogłoszenie i stwierdziłem, że chcę zobaczyć, jak tu jest, posłuchać tego co powiedzą. Obejrzeć seminarium - kontynuuje Karol Palczewski z parafii bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. - Jestem zadowolony, że tu przyjechałem. Choć wcześniej zastanawiałem się, czy warto tak spędzić ferie - dodaje. Karol, tak jak Jakub, na rekolekcjach powołaniowych jest po raz pierwszy.

  Razem z rekolektantami w seminarium jest 6 kleryków-animatorów. Kl. Robert Dłuszczakowski animatorem jest po raz drugi. Poprzednio funkcję tę pełnił trzy lata temu. - Uczestnicy rekolekcji mają ciekawe pomysły na życie i fajnie je przedstawiają. Świetnie się integrują. Każda chwila, zbudowana na bazie różnych osobowości rekolektantów powoduje, że i ja sam jestem zaskakiwany - przyznaje.

  Rekolekcje powołaniowe „Zejdź z kanapy! Idź i głoś!” rozpoczęły się 28 stycznia. Zakończą się 1 lutego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół