• facebook
 • rss
 • Pytanie o jedność Kościoła

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 05.02.2017 21:15

  W elbląskiej katedrze modlono się o jedność chrześcijan.

  W niedzielę 5 lutego w katedrze pw. św. Mikołaja została odprawiona Msza św. w intencji jedności chrześcijan. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Jezierski. Mszę św. poprzedziło kazanie, które wygłosił bp Marcin Hintz, biskup diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. - Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zawiera przesłanie, które koncentruje się wokół pojednania. Naczelne hasło brzmi: „Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas” - rozpoczął.

  - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony jest na całym świecie od ponad 100 lat. W sposób szczególny zbliża nas wokół Bożego słowa i kieruje nasze myśli w kierunku pytań o jedność Kościoła. Jedność, która jak wiemy, nie jest doskonała - kontynuował bp Hintz.

  - Żyjemy w konfesyjnych kościołach, które mają swoich zwierzchników, ale coraz bardziej rozpoznajemy, że prawdziwym zwierzchnikiem Kościoła jest - i może być tylko - Jezus Chrystus - zaznaczył. 

  - Dzisiejsza perspektywa Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który odbywa się w roku jubileuszu 500-lecia reformacji, wskazuje szczególnie na aspekt pojednania - kontynuował.

  Jak wskazał bp Hintz autorzy tegorocznego tygodnia modlitw apelują do nas byśmy się pojednali, bo „miłość Chrystusa przynagla nas”.

  - Co roku inna grupa chrześcijan z danego kraju - w kontekście ekumenicznym - przygotowuje dla nas teksty modlitw - teksty do rozważania. W tym roku chrześcijanie w Niemczech zaproponowali nam te właśnie teksty. Ewangelicy, katolicy i prawosławni - wymieniał.

  - Płynie dziś do nas przesłanie - przesłanie od chrześcijan w Niemczech na cały świat - byśmy się pojednali wokół Bożego słowa, wokół Chrystusa, który przychodzi do nas jako Pan i Zbawiciel. Przychodzi jako Zmartwychwstały i burzy nasze perspektywy. Chce nam powiedzieć, że biblijne proroctwa naprawdę się spełniają - zaznaczył bp Marcin Hintz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół