• facebook
 • rss
 • ŚDM trwa

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 07.02.2017 17:40

  Młodzież już zastanawia się, jak najlepiej przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

  W miniony weekend odbyło się Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Drohiczynie. Diecezję elbląską na spotkaniu reprezentowali: Kinga Kostrzewa, Damian Góryl i Amadeusz Babiel.

  - Najważniejsze punkty Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Drohiczynie to zapoznanie się z tym, co w diecezjach wydarzyło się już po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku oraz wstępne omówienie przygotowań do następnych Światowych Dni Młodzieży - mówi Damian Góryl.

  Inicjatywy podejmowane po ŚDM przedstawili reprezentanci diecezji m.in. bydgoskiej, łódzkiej i krakowskiej.

  - Później skupiliśmy się na planowaniu naszych krajowych przygotowań do ŚDM w Panamie - dodaje Kinga Kostrzewa.

  Propozycji było wiele. Jedną z nich była modlitwa w intencji ŚDM w określonym dniu w każdej diecezji, np. wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Pojawił się również pomysł, by z takich spotkań przeprowadzać transmisję internetową.

  Z młodzieżą w Drohiczynie spotkał się Enrique Zarak, ambasador Republiki Panamy w Polsce. Na forum przyjechał po to, by zaprosić na Światowe Dni Młodzieży.

  - Ambasador Panamy przedstawił nam historię kraju i najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć o tym państwie. Powiedział jaka jest pogada i wymienił atrakcje turystyczne - opowiada Kinga. W styczniu w Panamie jest ok. 35 stopni Celsjusza.

  34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół