• facebook
 • rss
 • Marzenia się spełniają

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 09.02.2017 23:20

  Uczniowie malborskiego "katolika" mają w końcu swoją salę sportową.

  - To co dziś staje się rzeczywistością jeszcze wczoraj było tylko marzeniem - mówił Wojciech Handke, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Malborku, podczas uroczystości poświęcenia nowej sali gimnastycznej, powstałej przy placówce. - Oddawaną dziś do użytku halę sportową możemy potraktować jako prezent na 15-lecie założenia naszej szkoły. A jest to prezent wyjątkowo trafiony, gdyż będzie przez następne lata służył naszym uczniom.

  - A więc marzenia się spełniają - dodawał z kolei Mirosław Czapla, starosta powiatu malborskiego. - To piękne, że udało się zakończyć budowę, akurat w 15. roku od powstania waszej szkoły. A wzięło w tym udział wielu ludzi i wiele instytucji, którym należą się podziękowania. Zwłaszcza tym, którzy pracowali w wyjątkowo ciężkich warunkach, aby ta sala powstała.

  - Oddanie tej hali do użytku to wielki sukces, także waszej szkoły - mówił Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Wierzę, że ta sala pozwoli wam, młodym na rozwinięcie swoich pasji i swoich marzeń sportowych. Kto wie, może w tej sali swoją drogę będzie rozpoczynał jakiś wybitny sportowiec, którego później będziemy podziwiać np. na igrzyskach olimpijskich.

  Jak do tej pory uczniowie malborskiego "katolika" nie mieli dogodnych warunków do przeprowadzania zajęć z wychowania fizycznego. - Tułaliśmy się po różnych szkołach i nie tylko - wspominał dyrektor. Swoje sale sportowe udostępniali uczniom m.in. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy czy też Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. - Ale był np. też taki rok, że korzystaliśmy tylko z siłowni i lodowiska miejskiego - opowiada W. Handke.

  O budowie hali sportowej przy ul. Reymonta mówiło się od dawna. Najpierw na działkach miejskiej i powiatowej o większej powierzchni niż obecnie. Ostatecznie, trzy lata temu przystąpiono do stworzenia koncepcji przewidującej budowę sali mniejszej (24x12 m) z łącznikiem szkolnym.

  W uroczystości uczestniczył też m.in. biskup elbląski Jacek Jezierski, który poświęcił nową salę gimnastyczną w Malborku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół