• facebook
 • rss
 • Przez miłość wzrastamy

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 04.03.2017 09:30

  Bp Jan Styrna poświęcił stacje Drogi Krzyżowej w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu.

  - Przeżywamy historyczną chwilę dla tej parafii, świątyni - powiedział ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. W piątek 3 marca bp Jan Styrna poświęcił stacje Drogi Krzyżowej. Płaskorzeźby w kościele zawisły dzień wcześniej.

  W homilii bp Styrna przypomniał, że Ojciec Święty Jan Paweł II, jako profesor etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem w swoich książkach, artykułach, bieżącym nauczaniu bardzo często zwracał uwagę na to, że mamy „żyć dla”. - Z nastawieniem dla. Nie zamykać się w sobie, ale żyć dla dzieci, sąsiadów, nawet tego, co co drugi dzień, albo codziennie, wraca pijany - mówił bp Jan. 

  - Wtedy rozszerza się nasza dusza, serce, wnętrze. Potrafimy coraz bardziej miłować innych, być coraz bardziej ludźmi. Potrafimy zejść z pozycji sędziego, władzy, kogoś lepszego. Przeżywać relację do drugich, jako do siostry i brata, jak do Bożej córki, Bożego syna odkupionego przez Chrystusa. Dla którego przygotowane jest miejsce w niebie - zaznaczył.

  - Przez miłość wzrastamy i ku miłości - ukochani - mamy zmierzać. Ku miłości wiekuistej, ku miłości, której już nic nie zachwieje - mówił w dalszej części homilii biskup.

  - Kochani, niech ta Droga Krzyżowa, którą sprawiliście będzie drogą waszej modlitwy i drogą poznawania miłości Boga. Niech ta Droga Krzyżowa pomaga wam budować w sobie głębokie przekonanie o miłości Bożej. Z miłości jesteśmy stworzeni, przez miłość wzrastamy, miłością będziemy się cieszyć, gdy zjednoczymy się z Bogiem na wieki. Gdy zjednoczymy się z Bogiem w chwale - powiedział bp Jan Styrna.

  Stacje Drogi Krzyżowej ufundowali parafianie. Po Eucharystii zgromadzeni w świątyni uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej „Ślad losu”. Śpiew przygotował organista Piotr Zbierzchowski wraz z młodzieżą.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół