• facebook
 • rss
 • Tylko dla najlepszych

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 06.04.2017 18:10

  Ponad 60. uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjalnych przystąpiło do konkursu wiedzy o objawieniach fatimskich.

  Test „Fatima - orędzie nadziei na dzisiejsze czasy” odbył się w ramach XXI Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej. - Coraz trudniej zachęcić dzieci do udziału w konkursie, ale te, które się zgłosiły, zaangażowały się. Solidnie się przygotowywały. Są zdolne - mówi Barbara Małyska, nauczycielka ze Sztumu.

  - Na ogłoszony przeze mnie konkurs zgłosiła się młodzież, której się nie spodziewałam. Myślałam, że sobie żartują, więc powiedziałam im, że jesli nie osiągną pewnego pułapu punktów, to nic z tego nie będzie. Zdziwiłam się, bo ci, po których się tego nie spodziewałam, zdobyli 50 proc. punktów - dodaje Magdalena Wiechowska ze szkoły w Starym Targu.

  Uczniowie gimnazjów przygotowywali się z reguły sami. Nauczyciele jedynie podpowiadali im, na co powinni zwrócić uwagę. Katecheci więcej pracy musieli włożyć w przygotowanie uczniów ze szkół podstawowych. Spotykali się, wspólnie czytali obowiązkową literaturę. Zaznaczali najważniejsze: daty, nazwiska, miejsca. W domu należało nauczyć się tego na pamięć. Etap diecezjalny konkursu poprzedziły etapy szkolny i dekanalny.

  - Test, według mnie, był bardzo trudny. Najtrudniejsze pytania to to dotyczące znaczenia nazwy miasta Fatima i to odnoszące się do audycji radiowej kard. Josepha Ratzingera - ocenia Karolina ze szkoły w Starym Targu.

  - Niektóre pytania były banalne, a inne tak trudne, że naprawdę musieliśmy się zastanowić - przyznaje Agata z Kisielic.

  Organizatorami konkursu są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Elbląskiej oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

  Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży przesłaniem i miejscem objawień w Fatimie, podkreślenie roli pastuszków fatimskich, jako wzorców w działaniach katechetycznych, pobudzenie twórczej ekspresji, a także promowanie zdolnych uczniów.

  Konkurs odbył się 6 kwietnia w Elblągu, wyniki ogłoszone zostaną w najbliższym czasie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół