• facebook
 • rss
 • Radośnie dla Jezusa

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 23.04.2017 18:45

  Była to kontynuacja tego, co jest dobre.

  - W ubiegłym roku „Taniec dla Jezusa” odbył się 100 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży. Spotkaliśmy się tutaj w Godzinie Miłosierdzia. Jesteśmy tutaj dzisiaj, znów w Godzinie Miłosierdzia, po to, by kontynuować to co dobre. By cieszyć się zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa w Godzinie Miłosierdzia, godzinie szczególnej łaski - powiedział rozpoczynając zabawę ks. Sławomir Milde.

  W Niedzielę Miłosierdzia mieszkańcy Elbląga zatańczyli na palcu Jagiellończyka. Rozpoczęli od tańca do hymnu Światowych Dni Młodzieży - „Błogosławieni miłosierni”. Później był polonez, belgijka, skrzypek oraz tańce lednickie. Całość poprowadzili ks. Sławomir Milde, ks. Rafał Główczyński oraz wodzireje ledniccy. 

  - Zawsze chciałam trafić do grupy lednickich tancerzy, jednak myślałam, że trzeba spełnić specjalne wymagania. Trzeba być profesjonalnym tancerzem - opowiada Klara Marcinkiewicz. Ogłoszenie o warsztatach tańca lednickiego, na portalu społecznościowym, odnalazła Oktawia Jonkowska. Grupa młodzieży z Elbląga wybrały się na nie.

  - Na warsztatach najwięcej czasu poświęciliśmy na naukę tańca do utworu „Jestem Twój. Amen” i „Prośba o Ducha”. W tym roku będzie nowy taniec, ale go jeszcze nie poznaliśmy - kontynuuje Oktawia.

  Na warsztatach młodzież stwierdziła, że warto w Elblągu założyć ruch lednicki. Pracują nad jego powstaniem.

  Wśród tańczących były dzieci uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury oraz ze Szkoły Podstawowej nr 25. Przygotowywała je Małgorzata Wiczenbach.

  - Dzieci intensywnie ćwiczą tańce integracyjne, ludowe. Są to zajęcia rytmiczno-taneczne, na których uczą się różnych figur, kroków - mówi M. Wiczenbach. Maluchy dzięki temu znają takie tańce, jak belgijka, polonez.

  - Najmłodsze dzieci świetnie sobie poradziły. Potrafiły odnaleźć się w tłumie tańczących para, a na scenie nie miały problemu z belgijką - zaznacza nauczycielka.

  - Jest to super wydarzenie, bo integruje całe rodziny. Jestem szczęśliwa, że tańczyła mama i tata. Przyszli tu z dzieckiem i wzięli udział w wydarzeniu. Znaleźli się tutaj, by w ten radosny czas, piękny dzień, jakim jest Niedziela Miłosierdzia cieszyć się zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa - podkreśla Małgorzata Wiczenbach. 

  Całość zakończyła się modlitwą. Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadził ks. Grzegorz Puchalski.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół