• facebook
 • rss
 • Młodzież dla św. Jana Pawła II

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 26.04.2017 08:00

  Tak wspominać potrafią tylko ludzie utalentowani.

  - Ten wieczór to wspomnienie o św. Janie Pawle II. Postanowiliśmy zorganizować uroczystość, która w wyrazisty sposób przypomni o jego twórczości, osobie, człowieczeństwie. To jakim on był - mówi Karolina Wasiluk, wychowawczyni. - Poprzez to chcemy zaznaczyć, jak ważną osobą dla młodzieży był Jan Paweł II.

  Wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II odbyła się we wtorkowy wieczór w bursie nr 4 w Elblągu. Przygotowała ją młodzież wraz z wychowawcami.

  Program słowny-muzyczny był przypomnieniem twórczości oraz życiorysu papieża. Całość przeplatały pieśni i piosnki. Wybrzmiał hymn ostatnich Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymkowa pieśń „Każdy wschód słońca”. Nie zabrakło „Barki”. Młodzież wykonała również piosenkę „Wznieś serce nad zło” i „Kołysankę” z repertuaru grupy Dżem.

  Wraz z gronem pedagogicznym bursy i jej mieszkańcami program wysłuchała Jolanta Janowska przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Elblągu i nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

  - Ufam i jestem przekonana, że Ojciec Święty błogosławi wam z góry i przyklaskuje. On lubił muzykę, a wy zrobiliście to w sposób piękny - oceniła Jolanta Janowska.

  - Moje serce raduje się z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że mamy taką wspaniałą młodzież. Utalentowaną i zdolną - kontynuowała.

  Jako drugi powód Jolanta Janowska wskazał fakt, że życie zatoczyło krąg i mamy powrót do wartości chrześcijańskich. Powrót do tradycji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół